Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Intymne pytanie- chodzi o mojego synka

Data utworzenia : 2014-07-06 21:05 | Ostatni komentarz 2014-07-07 20:16

cerien

4594 Odsłony
16 Komentarze

Mam 6 miesięcznego synka. Wczoraj rozmawiałam ze znajomą która jest medykiem i ona nagle zapytała mnie czy ściągam napletek mojemu synkowi. No zbiła mnie tym pytaniem totalnie i jak powiedziałam ze nie to koniecznie kazała mi zacząć to robić. Powiem szczerze że nikt mnie nigdy o czymś takim nie poinformował, ani pediatra, ani położna. Stwierdziłam że muszę trochę poczytać o tym u wujka google co niestety nie było dobrym wyjściem gdyż teraz to już kompletnie nic nie wiem. Opinie w internecie są tak podzielone: jedni piszą że dzieci przed 3 miesiącem powinni mieć już ściągnięty, inni że przed roczkiem a jeszcze inni że nie powinno się tego ruszać aż do roczku. Nie chce aby mój synek wylądował u chirurga ale też nie chce mu zrobić jakiejś krzywdy więc jak to z tym jest? Bardzo prosze o rady.

2014-07-06 21:37

Proszę by w tym wątku wypowiedział się Ekspert. Niestety tak jest, że i zdania lekarzy są podzielone, więc ja bym się nie sugerowała żadną z wypowiedzi i zdała na maminą intuicję. Ja sama nie ściągam napletka - jedynie jeżeli troszkę się bardziej zabrudzi, to troszkę odsuwam by wyczyścić i to tyle. Całą resztą zajmie się lekarz na bilansie 2 latka i on zrobi to fachowo. Nawet jeżeli coś już teraz tam się dzieje to i tak nic z tym się nie da zrobić a nieumiejętnym odciąganiem możesz zrobić więcej krzywdy niż pożytku.

2014-07-06 21:37

Levusek, ja uważam dokładnie tak samo. Dla mnie 6mc to zbyt wcześnie na tego typu rzeczy. Mój ma teraz 5lat i widać że schodzi, więc ja już tam nic nie robie.

2014-07-06 21:34

Mój syn starszy (dziś 11 lat) dopiero od 4 lat ma prawidłowo widoczny napletek tzn skórka schodzi. Mi kazali mu ją naciągać przy kąpieli jak miał około 2 latek. Robiłam to , ale przestałam, bo czułam się z tym niezręcznie i powiedziałm synkowi, żeby czasem sam sobie tak zrobił i ja mu tylko kremowałam. Przez naprawde długi czas nie widać było poprawy, a malucha bolał ten "zabieg". Przestaliśmy naciągać i z czasem wszystko unormowało się samo :) Dziś drugi synek Antoś ma 10 miesiący i też ledwo co widać mu dziurkę w siusiaczku, ale narazie nie ruszam.

2014-07-06 21:22

Dziewczyny a mój pediatra mówił, że dopiero ok.2 roku życia można to robić....ehhh każdy inaczej mówi i teraz nie wiadomo coi jak.... Ale jak byłam na bilansie ze starszym synem, to pediatra sprawdzała napletek czy schodzi i kazała od czasu do czasu po kąpieli tak robić. Młodszy ma 6mc i ja jemu jeszcze nie ściągam, zrobie tak samo jak ze starszym. Mnie się wydaje, że to nie chodzi o samo ściąganie napletka tylko o sprawdzenie czy dziecko nie ma stulejki....

2014-07-06 21:21

nie, a mogę to jakoś edytować?

2014-07-06 21:16

Ja jednak bym chciała, żeby wypowiedział się ekspert. Ostatnio zastanawiałyśmy się z Moniką, co robić. Cerien zaznaczyłaś pytanie do eksperta?

2014-07-06 21:11

dziękuje bardzo :)

2014-07-06 21:08

Zapraszam do już istniejących wątków: http://lovi.pl/pl/forum/9/160 http://lovi.pl/pl/forum/9/282/1