Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Intymne pytanie- chodzi o mojego synka

Data utworzenia : 2014-07-06 21:05 | Ostatni komentarz 2014-07-07 20:16

cerien

4595 Odsłony
16 Komentarze

Mam 6 miesięcznego synka. Wczoraj rozmawiałam ze znajomą która jest medykiem i ona nagle zapytała mnie czy ściągam napletek mojemu synkowi. No zbiła mnie tym pytaniem totalnie i jak powiedziałam ze nie to koniecznie kazała mi zacząć to robić. Powiem szczerze że nikt mnie nigdy o czymś takim nie poinformował, ani pediatra, ani położna. Stwierdziłam że muszę trochę poczytać o tym u wujka google co niestety nie było dobrym wyjściem gdyż teraz to już kompletnie nic nie wiem. Opinie w internecie są tak podzielone: jedni piszą że dzieci przed 3 miesiącem powinni mieć już ściągnięty, inni że przed roczkiem a jeszcze inni że nie powinno się tego ruszać aż do roczku. Nie chce aby mój synek wylądował u chirurga ale też nie chce mu zrobić jakiejś krzywdy więc jak to z tym jest? Bardzo prosze o rady.

2014-07-07 20:16

Bardzo Pani dziękuje za odpowiedź. Jestem już spokojna i wiem co robić :) Jeszcze raz bardzo dziękuje :)

2014-07-07 16:18

No i w końcu wiemy:-) jednak czasami lepiej posłuchać własnego matczynego instynktu:-) M.Mebratu Ty tak poważnie od urodzrnia dziecka to robisz???

2014-07-07 15:59

Ślicznie dziękuję Pani za wyczerpującą odpowiedź, choć nie byłam autorką wątku, to jednak bardzo chciałam poznać opinię Pani jako eksperta. Jest to również dla mnie cenna wskazówka w zakresie pielęgnacji synka.

2014-07-07 15:37

Witam Pisze Pani, że "medyk" zalecił odsuwanie napletka 6 m-cznemu dziecku. Mam nadzieję, że nie jest to ani pediatra ani chirurg dziecięcy. Nie należy tego robić prze ukończeniem roku na pewno. Dlatego ani Pani lekarz pediatra ani położna nie zalecali tego zabiegu. W niemowląt napletek jest naturalnie przyklejony do żołędzi. Pielęgnacja i mycie odbywają się w sposób delikatny, W czasie kąpieli w wanience, wymywamy zalegającą wydzielinę, bez zsuwania napletka poza żołądź. U starszych dzieci lekko odsuwamy napletek przy myciu, tyle ile pozwoli jego obwód. Jeżeli napletek jest wąski a my zsuniemy go poza żołądź, możemy już nie wrócić na swoje miejsce i zrobimy klasyczny załupek. Natomiast stulejkę rozpoznajemy u starszych dzieci i to po konsultacji chirurga dziecięcego. Do 2-3 roku życia napletek jest wąski i nie należy go przesuwać do rowka zażołędnego, ponieważ trzeba do tego użyć siły. Wtedy mogą popękać drobne włókienka mięśniowe znajdujące się na brzegu napletka, które, gojąc się, będą mniej elastyczne. Wtedy, zdrowemu maluchowi zafundujemy prawdziwą stulejkę. Na szczęście jest Pani rozsądną mamą i nie posłuchała Pani "medyka". W razie wątpliwości, czy z synka penisem jest wszystko dobrze, proszę poradzić się chirurga dziecięcego. Pozdrawiam

2014-07-07 13:19

mi teraz 2 lekarz powiedział , ze z tym mam czekac do bilansu 2 latka ..ale co jesli w wieku 2 lat okaze sie ze na sile trzeba sciagac ? Sama nie wiem co robic i tak jak Ty przez google mam w glowie sieczke ..

2014-07-07 12:34

Mi także nikt nic nie mówił na ten temat. Jedynie od mamy słyszałam, żeby tego nie ruszać i zamiast tego podczas zmiany pieluszki pozwolić małemu samemu "pobawić się siusiakiem" - to normalne że przychodzi czas kiedy dziecko sięga rączkami do swoich genitaliów, tak więc syn sam sobie pociąga w tym miejscu od czasu do czasu, kiedy jest bez pieluszki. Moja siostra natomiast, pamiętam że coś tam sama siostrzeńcowi odciągała ale potem przestała, zrobiło mu się jakieś zapalenie i trzeba było robić małemu nasiadówki z naparem z rumianku.

2014-07-07 12:14

Ja sciagam od sameko urodzenia synka . Przy pierszym synu nikt mnie nie poinformował a później urolog-chirurg mu zrywala to byl koszmar dla dziecka i płacz .

2014-07-06 21:46

Na szkole rodzenia mówili, żeby nie ruszać, a położna jak była u nas to mówiła żeby delikatnie czasami czyścić.