Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Niedoczynność Tarczycy

Data utworzenia : 2014-07-03 22:57 | Ostatni komentarz 2014-07-10 11:40

Aleksandra.Pratkowska

3777 Odsłony
5 Komentarze

Mój synek ma niedoczynność tarczycy mało je prawie wcale nie rośnie i jest bardzo chudy miał może ktoś taki problem jak ja jak można mi pomóc proszę o porady synek ma 2 lata

2014-07-10 11:40

najczesciej przy niedoczynnosci raczej sie tyje, a nie chudnie..... nadczynnosc powoduje brak przybierania na wadze..... ale moze sa odstepstwa od reguły. Sama mam nadczynnosc i z tego powodu caly czas tyję.....tyle ze ja sie nie lecze, bo lekarz uznal ze wyniki nie s tak zle by wprowadzic leczenie farmakologiczne

2014-07-09 21:47

Aleksandra zdecydowanie za mało informacji podałaś wątku.Rozumiem,że niedoczynność tarczycy została u synka zdiagnozowana,a jeżeli tak to musicie być pod stałym nadzorem poradni.U nas w rodzinie dzieci były prowadzone w poradni w Zabrzu bratanica męza do tej pory regularnie zgłasza się na badania.Po jej narodzinach przyszedł wynik do domu z badań przesiewowych i od razu trafiła do endokrynologa.Początkowo miała problemy z wzrostem,rosła bardzo mało i nieproporcjonalnie.Po kolejnych badaniach wyniki Tsh i Ft4 były juz w porzadku,zaczęła po jakimś czasie rosnąć ,teraz idzie do 5 klasy jest dalej niska ale rośnie proporcjonalnie i co najważniejsze rośnie.Nie zdecydowali sie na podanie hormonu wzrostu,mimo iż lekarz proponował.Szwagierka stwierdziła,że wystarczy jej te 155bo niby do tego wzrostu ma dorosnąć.Mierzona jest systematycznie bo w razie zatrzymania trzeba działać.W tym momencie niby ma wszystkie badania w normie i do końca nie wiadomo czemu ten wynik po porodzie wyszedł taki zły,a po jakimś czasie wszystkie parametry się unormowały.Niedoczynność tarczycy musi być leczona bo nieleczona może doprowadzić do niepełnosprawności umysłowej.Moje szwagierki urodziły się w czasach kiedy badania przesiewowe nie były wykonywane i niedoczynność została za późno zdiagnozowana.Obie są niepełnosprawne umysłowo i wymagają opieki.W naszych czasach szybkie rozpoznanie choroby i podjęcie leczenia sprawia że dzieci zazwyczaj dobrze się rozwijają i nie mają problemów.

2014-07-09 05:37

Jeśli twój synek ma niedoczynność tarczycy to powinien być pod kontrolą endokrynologa i on sam patrząc po jego wynikach musi zdecydować jak leczyć ,,wszystko zależy od wyników .dawki muszą być też odpowiednie do wieku i wagi dziecka ...To że jest szczupły to tym się nie martw zazwyczaj dzieci które mają problemy z tarczyca mają niedowagę bądź wręcz nadwagę ...ja osobiście jestem chuda jak szkapa i miałam niedoczynność i lekarz zapisał mi letrox 50.. jedna tabletka na dzień .Twój synek jest jeszcze malutki wiec nie można się oczywiście sugerować tym co biorą dorośli :)

2014-07-07 17:59

Niedoczynność tarczycy u dzieci leczy się tak samo jak u dorosłych - podaje się lewotyroksynę (Euthyrox, letrox czy coś innego). Skąd wiesz, że syn ma niedoczynność tarczycy? Jest pod opieką endokrynologa?

2014-07-04 03:29

To ze dziecko ma niedoczynność tarczycy to może być przyczyna braku przybierania na wadze. Powinnaś isc z dzieckiem do endokrynologa aby przeprowadzić dokładne badania czy jest to duża niedoczynność. Lekarz powinien pokierować Cie co dalej, jakie leczenie można włączyć u takiego malucha. Nie odwlekaj tej wizyty bo z powodu zaniedbania dziecko może mieć później inne schorzenia i może nie rozwijać się prawidłowo Znalazłam taki artykuł w prasie medycznej http://pediatria.mp.pl/choroby/endokrynologia/show.html?id=77462 http://www.lovi.pl/pl/forum/15/141/18 tutaj dziewczyny trochę wymieniają się doświadczeniem o niedoczynności tarczycy w luźnej rozmowie