Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Czy są wśrod nas mamy, których dziecko jest alergikiem a mimo tego macie w DOMU zwierzątko ? Jak alergik reaguje na sierść ?

Data utworzenia : 2014-07-03 22:02 | Ostatni komentarz 2015-02-25 22:15

Magdalenamsl

4867 Odsłony
19 Komentarze

Drogie mamy mam taki problem ...kiedy moja córka była jedynaczką obiecaliśmy jej kupić Yorka .Kiedy córka dorosła już do takiego wieku w którym nie zadusi pieska na śmierć tylko jest w stanie się nim zaopiekować niestety musimy odłożyć tą obietnicę na później - powodem jest druga córka 7 miesięczna straszna alergiczka ,,,Jest uczulona na tyle produktów że czasami aż strach coś jej dać nowego...Boimy się na razie kupić psa bo wydaje mi się , że nawet test z krwi na alergie w tym wieku nie będzie dawał 100 % pewności ..Łatwo jest psa kupić a gorzej oddać jakby coś się działo ...Czu któraś z mam miała podobny problem? Jakiej reakcji dziecka można się spodziewać jeśli dziecko będzie uczulone? Kiedy można wykonać badania żeby mieć pewność , że "zwierzę " nie wywoła alergii??

2014-07-03 23:21

Mamy rybkę ;). Psa mieliśmy jedną noc i młoda dostała ataku duszności. Więc inhalacje z pulmicortu z berodualem i leki alergiczne poszły w ruch a piesio wrócił do poprzedniej właścicielki. Moja teściowa nie mogła uwierzyć jak wykręcaliśmy się id obiadów u niej bo Nikola później choruje(teściowa ma kotka). I w tym roku Nikola chciała nocować u babci. Pozwoliliśmy. Dziewczyny się zabrały i o 23 teściowa stoi z Nikolą w piżamie pid drzwiami naszymi. Odstawiła ją bo Nika dostała duszności i sapki. I znów na szybko turbohaler, inhalacje i claritinka. Teraz już nie eksperymentujemy a teściowa czasami gotuje obiad i przynosi go do nas. A najlepsze jest to, że ona ma alergię na roztocze, pleśni i pierze a na zwierzęta domowe nie. Tyle, że roztocze właśnie wyklucza zwierzaki.

2014-07-03 22:18

Angie twoja córka ma alergię i nie mieliście do tej pory w domu żadnych zwierzątek???

2014-07-03 22:15

Magdalena, alergia może pojawić się w każdej chwili... Nawet u dorosłej osoby. Moja córka ma alergię na roztocze i alergolog odradził nam zwierzaka z powodu wzbijania przez czworonoga kurzu. Kiedyś mówiono, że yorki nie uczulają, ale czy to prawda nie wiem.