Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Czy są wśrod nas mamy, których dziecko jest alergikiem a mimo tego macie w DOMU zwierzątko ? Jak alergik reaguje na sierść ?

Data utworzenia : 2014-07-03 22:02 | Ostatni komentarz 2015-02-25 22:15

Magdalenamsl

4866 Odsłony
19 Komentarze

Drogie mamy mam taki problem ...kiedy moja córka była jedynaczką obiecaliśmy jej kupić Yorka .Kiedy córka dorosła już do takiego wieku w którym nie zadusi pieska na śmierć tylko jest w stanie się nim zaopiekować niestety musimy odłożyć tą obietnicę na później - powodem jest druga córka 7 miesięczna straszna alergiczka ,,,Jest uczulona na tyle produktów że czasami aż strach coś jej dać nowego...Boimy się na razie kupić psa bo wydaje mi się , że nawet test z krwi na alergie w tym wieku nie będzie dawał 100 % pewności ..Łatwo jest psa kupić a gorzej oddać jakby coś się działo ...Czu któraś z mam miała podobny problem? Jakiej reakcji dziecka można się spodziewać jeśli dziecko będzie uczulone? Kiedy można wykonać badania żeby mieć pewność , że "zwierzę " nie wywoła alergii??

2015-02-25 22:15

Psy które mają włos nie siersc nie uczulają, jesli ktos planuje dzieci i chce psa, to lepiej wybrac od razu takiego niealergizującego na wszelki wypadek, jesli ma być to piesek domowy, pudelka czy maltanczyka. Są to pieski mądre, wierne, nieduże, chyba ze pudel duży. jedynym mankamentem jest to, ze trzeba je często strzyc.

2014-07-08 21:50

Oczywiście Anito masz rację ...wiele osób bierze psa bez zastanowienia a póżniej jest problem ,,, przecież pies to nie zabawka :)

2014-07-08 18:16

Cenna uwaga z tą śliną psa;) bo takie uczulenie miał właśnie bratanek, ale nie wiem jak to się stało bo teraz mają yorka i nic mu nie jest, być może dlatego ze jest starszy i już inaczej jego organizm reaguje na pewne alergeny, przy osobach ze skłonnościami alergicznymi warto wybierać psy z włosami (bądź bez ) Ale pamiętajmy, że decyzję na posiadanie w domu czworonoga warto poważnie przemyśleć, rozważyć wszelkie za i przeciw, zanim się weźmie szczeniaka do domu, a taki test u znajomych to super pomysł.

2014-07-08 16:41

Jasne zawsze warto jeszcze zapytać.

2014-07-08 14:09

super ,,,Beato dziękuję bardzo :) eh aż mnie kusi na tego pieska heheh :) ale dla św. spokoju zapytam jeszcze raz naszą alergolog :)

2014-07-08 13:17

Proszę bardzo. Naprawdę to jest bardzo fajny piesek. Dziecko jak ma kontakt ze zwierzęciem to lepiej się rozwija, est bardziej kontaktowe. Jak mój Karolek nie chce jeść to tylko zawołamy pieska, że niby patrzy jak on ładnie je i mały zaraz zjada cały obiadek. Karolek bawi się z Misią, biegają razem, mały nawet do niej się przytula.

2014-07-08 06:36

Bardzo dziękuję Pani Ekspert za odpowiedź :) Tak moja córka jest od 2 miesiąca życia pod ciągłą opieka alergologa ,,, ze względu na skazę białkową i dość silne reakcje alergiczne ,Nasza pani dr, niestety nie jest w stanie mi pomóc ,,,tak jak Pani ekspert wspomniała w wieku 8 miesięcy można zrobić jedynie testy z krwi ale nasza pani alergolog ich nie poleca .Takie testy są bowiem nie jednoznaczne ,,może wyjść że dziecko nie jest uczulone na np. dynie a za dwa miesiące może to się jeszcze zmienić ...Bywa tak że niektórzy rodzice robia testy krwi i póżniej opierają tylko na tym teście dietę dziecka nie patrząc na to że cos mogło się zmienić ... najlepiej jest poczekać do testów skórnych .. Moja córka miała już kontakt z psem ,,,nawet wczoraj będąc na podwórku miała ale jeszcze nigdy nie miała kontaktu ze śliną ... Druga kwestia jest taka że kundelek może ją uczulić ale co z yorkiem ,,,Tak jak piszesz Beato jest to niby specjalny pies dla alergika a my właśnie chcieliśmy yorka :) Czekałam właśnie na taką mamę która ma do czynienia z alergią i ma właśnie yorka ,,,, Beato bardzoooooo dziekuję za wpis :)

2014-07-07 21:30

Ja jestem alergikiem i mamy w domu psa. Mamy Yorka - pies dla alergików. On nie ma sierści, nie leni się. Ten piesek ma włosy.