Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Stosowanie maści majerankowej

Data utworzenia : 2014-07-03 20:51 | Ostatni komentarz 2015-03-20 19:19

MonikaMiazio

15735 Odsłony
35 Komentarze

Co sądzicie o stosowaniu maści majerankowej u niemowląt na przeziębienie/sapkę itp ? U nas sprawdziła się rewelacyjnie. Kiedy u synka pojawił się katarek/sapka wysmarowałam mu pod noskiem i troszkę piersiki na to kawałek pieluszki by rozgrzało i po 3 dniach bez żadnych lekarstw przeszło.

2015-03-20 19:19

dziewczyny maja racje - taka pogoda ladna, ale zdradliwa, ja juz sie zlapalam na niej, ale na szczescie niz powaznego

2015-03-18 15:45

Oj Zuza masz rację, ta pogoda jest bardzo zdradliwa. Myślałam, że mogę już odpuścić sobie smarowanie buzi kremem na zimę, posmarowałam zwykłym no i mamy znowu popękaną skórę.

2015-03-18 14:37

Magda taka pogoda jest najgorsza bo niby ładna ale zdradliwa. Trzeba dobrze uszy chronić i buzke. Lepiej przeczekać chorobę i dopiero później wyjść na dwór. Żeby zakażenie nie przeszło z oskrzeli na płuca.

2015-03-18 14:11

xaniab taaak niestety :( a młoda ma dopiero 7 miesięcy :( teraz jest już lepiej! tylko dla mnie najgorsze jest to,że robi się taka piękna pogoda,a my korzystać nie mozemy :(

2015-03-17 23:31

zapalenie oskrzeli? wspolczuje..

2015-03-17 16:44

Teraz,kiedy córeczka jest chora na zapalenie oskrzeli stosujemy trochę tej maści! dzięki niej córeczka moze spać! bo bardzo ładnie odtyka nosek! Są różne opinie! słyszałam kiedyś,że maść majerankową nie stosuje sie u małych dzieci,ale wiele osób jej jednak używa!

2015-03-16 09:06

Maść majerankowa zawiera ziele majeranku. Uwalniające się z niej olejki eteryczne zmniejszają obrzęk śluzówki, mają działanie przeciwzapalne, ściągające i przeciwbakteryjne. Podczas jednej aplikacji trzeba nabrać odrobinę maści na opuszkę palca albo zwiniętą w rulon chusteczkę i delikatnie posmarować nią skórę pod nosem dziecka. Trzeba uważać, by maść nie dostała się do noska, bo jej podłoże hamuje pracę rzęsek błony śluzowej, co może nasilać katar. Można ją stosować 2–4 razy dziennie. Nie ma ograniczeń wiekowych. Również używam , jak dla mnie jest rewelacyjna

2015-03-16 00:28

Nie wpadłabym na to, żeby dziecku stópki posmarować tą maścią. Na sapkę jakoś średnio pomagała, aczkolwiek nie ukrywam, zapach tak mi się podobał, że sama jej używałam:)