Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Nieprawidłowy wynik rozmazu krwi u 1,5 rocznego dziecka (podwyższone limfocyty)

Data utworzenia : 2014-06-21 16:29 | Ostatni komentarz 2015-03-09 14:57

gwiazdka2233

34191 Odsłony
15 Komentarze

Witam, niedawno wykonałam córce badanie krwi, przy okazji badania hormonów tarczycy zrobiłam morfologię krwi z rozmazem. Wyniki rozmazu wyszły nieprawidłowe ( w załączeniu skan wyników). Tu w skrócie podaję tylko nieprawidłowe wartości. NEUTROFILE 22,8 % NORMA (34,0 - 71,1%) L LIMFOCYTY 66,6% (19,3 - 51,7%) H LIMFOCYTY 10'3/uL 5,78 (1,18 - 3,74) H MONOCYTY 10'3/uL 0,73 (0,24 - 0,36) H HCT-HEMATOKRYT % 32,3 (34,1 - 44,9%) L MCV fL 79,2 (79,4 - 94,8) L Pediatra stwierdziła tylko, że nic groźnego się nie dzieje bo dziecko nie ma anemii, a dzieci często mają rozmaz krwi nieprawidłowy. Nie martwiłabym się na zapas, gdyby normy nie były tak bardzo przekroczone w przypadku neutrofili (L), limfocytów (H) i monocytów (H). Pani doktor proszę o pomoc i odpowiedź za co odpowiadają limfocyty i co oznacza gdy w organiźmie jest ich za dużo. Tak samo z neutrofilami (tych jest znów zbyt mało). Martwię się, bo córka ostatnio w ogóle nie chorowała, żeby mieć tak złe wyniki. Nawet nie była przeziębiona ani razu w tym roku. Jedyne objawy kliniczne ostatnio to zaburzenia snu (od ok. 3 miesięcy), gdzie wczesniej w nocy przesypiała mi całe noce, a teraz budzi się nawet po 12 razy w nocy. Do tego od 2 tygodni zatwardzenia i ból przy oddawaniu stolca (płacze wtedy). Córce brakuje ząbków trójek, Czy nie mogące się wyrżnac zęby mogą być przyczyną takich złych wyników krwi, nieprzespanych nocy i marudzenia w dzień. Proszę o pomoc.

2014-06-22 21:27

no własnie, powiem ci ze ja nie zamierzam robic co chwila kontroli i kluc niepotrzebnie dziecka, skoro i tak zaden lekarz nie powie nam czym to jest spowodowane...... zastanawiam sie czasem czy takich zabuirzen w organizmie nie powoduje czasem zabkowanie i zwiazany z tym brak snu i zmeczenie corki, bo bardzo zle znosi zabkowanie (czworki i trojki)

2014-06-22 21:06

gwiazdka nam przy limfocytach nikt nie mówi o witaminach i tak czekamy od kontroli do kontroli i już sama nie mam pomysłu a byliśmy już u kilku lekarzy i nic z tego nie wyszło

2014-06-22 18:22

mraczek 80, to były nasze pierwsze badania, wczesniej miala robione jak byla bardzo ,malutka ale wtedy było bez rozmazu i było ok. A o czym mogą swiadczyc podwyzszone limfocyty? Bo ja od mojej lekarki nic sie nie dowiedzialm, tyle tylko ze mam dawac malej jakies witaminyt, ale nie wydaje mi sie by podwyzszone limfocyty byly kwestia braku witamin, skoro corka odzywia sioe prawidlowo, je duzo warzyw i owocow ;)

2014-06-21 21:16

Gwiazdka, a jakiś lekarz szukał przyczyny anemii u Was? Ja podejrzewam, że u mnie to wina diety. Nie jem żadnych podrobów czy pasztetów, a wiadomo, że z warzywek żelazo trochę gorzej się wchłania...

2014-06-21 21:01

Angie, u nas anemia jest rodzinna, ma ja moja babcia, moja mama, i ja, od kiedy pamietam i tabletki nie pomagaja. Moze Natalka tez bedzie miec..... a w sumie to bardzo mozliwe bo ma 19 miesiecy a jak skoczyla 10 miesiecy to skonczyla pic mleko, a mleku jest zelazo, wiec moglaby miec anemie....

2014-06-21 21:00

Gwiazdka my z Jasia wynikami walczymy od miesięcy i tez limfocyty podwyższone . leukocyty podwyższone i nam tez lekarz mówi że mamy być spokojni bo ogólna ,morfologia jest ok . A RAZ ROBILIŚCIE TE BADANIA CZY TO SĄ KOLEJNE

2014-06-21 18:40

Gwiazdka, nie wiem jak z wynikami u dzieci, ale ja mimo hemoglobiny 14,9 miałam anemię. Lekarka podejrzewała ją po wskaźniku MPC i zleciła dodatkowe badanie TIBC i ferrytyna. Okazało się nie mam zapasów żelaza...