Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1034 Wątki)

Kleszcz

Data utworzenia : 2014-06-13 12:13 | Ostatni komentarz 2020-06-08 00:21

m.nowak

6017 Odsłony
40 Komentarze

Mam pytanie odnośnie ugryzienia kleszcza. wczoraj wydaje mi się, że wbił mi się kleszcz-ale nidgy wcześniej nie mialam to też pewa nie jestem. Czy powinnam jakieś tabletki wziąźć??

2014-06-15 10:19

Didisia przy wbiciu się kleszcza zawsze pojawi się zaczerwienienie.Do lekarza trzeba się uda jak po kilkunastu dniach od wyciągnięcia miejsce gdzie był kleszcz zacznie się czerwienić,zrobi się czerwona plamka z czerwoną obwódką. Po wyciągnięciu kleszcza jeszcze będzie mały strupeczek

2014-06-14 19:34

Sposób Edyty jest najprostszy i najwłaściwszy. jednakże jeśli w miejscu przyssania kleszcza pojawi się zaczerwienienie to jak najbardziej trzeba udac sie do lekarza po antybiotyk na boreliozę. ale na wlasną rękę nic nie zażywaj.

2014-06-13 21:54

Do wyciągania kleszczy można kupić w aptece lasso do wyciągania kleszczy ,jeśli jest cały to nie zdarzyło mi się żeby nie wyciągnąć go w całości, obsługa jest brdzo prosta kosztuje niewiele ponad 20 zł.

2014-06-13 21:04

Z kleszczami to ja mam duże doświadczenie i teraz fobie z nimi związaną. I M.Nowak jeśli by Ci się wbił to by szybko nie odpadł,musiałabyś go hodować,aż zrobił by się wielkości paznokcia u kciuka.A po drugie miejsce ugryzienia byłoby zaczerwienione i by swędziało. A tak poza tym jak po wyciągnięciu kleszcza nie masz żadnych objawów typu rumień to nie bierze sie leków na zapas.Nie każdy kleszcz jest zarażający.

2014-06-13 17:52

Dziewczyny co do kleszczy to nie zdziwcie się jak wam w przychodni odmówią wyjęcia kleszcza. Może to zabrzmi dziwnie, ale z kleszczem, czy to u siebie, czy u dziecka, najlepiej jechać do weterynarza! Dlaczego? Dlatego, że weterynarz ma największą wprawę w ich usuwaniu.

2014-06-13 17:14

Kleszcz sam nie wyjdzie, jeśli masz go wbitego a nigdy wcześniej nie miałaś z kleszczami doczynienia to najlepiej jedź do lekarza lub na pogotowie bo wyrywając kleszcza a właściwie wykręcając go w przeciwną stronę niż chodzą wskazówki zegara możesz zrobić to źle i pod skórą może zostać mu głowa co jest bardzo niebezpieczne.

2014-06-13 15:14

A ja bym Ci jednak poradziła pokazać się w przychodni lub na ostrym dyżurze i niech Cie obejrzy lekarz i to jak najszybciej bo jak to jest jednak kleszcz to trzeba go natychmiast wyciągnąć, brolerioza i inne historie pewnie Ci nie sa potrzebna więc dla Własnego spokoju pójdź do lekarza

2014-06-13 13:23

Gdyby Ci się przyczepił kleszcz to by został z Tobą na dłużej, do czasu aż go ńie wyciągniesz lub nie odpadnie sam...