Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Antybiotykoterapia - kilka ważnych wskazówek

Data utworzenia : 2014-06-09 19:15 | Ostatni komentarz 2014-07-02 09:45

konto usunięte

3830 Odsłony
23 Komentarze

Mam dzis niemały dylemat ... ani lekarz ani Pani w aptece nie zabroniła łączenia mleka z antybiotykiem az nagle Kacperka tatuś poinformował mnie ze podczas antybiotykoterapi nie wolno pic mleka , poniewaz mleczko zawiera Wapń , który zaburza wchłanianie niektórych leków , ale moje pytanie jest takie ..czy w ogóle pić nie można czy tylko POPIJAC ?

2014-06-10 12:24

Magdalena dla rozwiania watpliwosci wapn utrudnia wchłanianie sie KAŻDEGO antybiotyku .. edytakosciolek w ulotce nie ma tego wyszczegolnionego , wyczytałam tylko w internecie , ze" przetwory mleczne zawierajace duzo wapnia wchodza w reakcje z lekiem tworzac nierozpuszczalne w wodzie sole przez co antybiotyk jest gorzej wchłaniany (o ok. 50 proc.)" także rada którą warto zapamiętać ...mleko może być podawane, ale 2 godziny przed badz po podaniu antybiotyku :) dotyczy to takze kefirów , serków , twarogów i jagurtów :)

2014-06-10 11:27

zgadzam sie z dziewczynami ze na ulotce powinno być napisane czy można laczyc z mlekiem ,, jeśli to antybiotyk dla twojego malucha to jest oczywiste ze malec pije mleko i na pewno lekarz nie przypisal by ci czegos co z mlekiem nie można laczyc .,,, antybiotyk po godz wchłonie sie na pewno w organizm wiec po godzinie mysle ze spokojnie możesz podac mleko ,,, na wszelki wypadek możesz odczekać tak jak piszesz dwie godz,

2014-06-10 09:09

Joani czyli jesli antybiotyk przyjmuje o 19 to o 21 może spokojnie wypic mleczko ? i dotyczy to każdego antybiotyku czy wybranych tak jak wyzej napisała EdytaKosciolek?

2014-06-09 22:57

Lekarz często mówił mi, żeby nie popijać mlekiem czy kefirem, bo ma sporo wapnia, który wchodzi w reakcję z lekiem. Antybiotyk jest wówczas gorzej wchłaniany. Można spożywać nabiał, ale trzeba odczekać ze 2 godziny, aby się lek wchłonął.

2014-06-09 22:18

Monika ja też nigdy się nie spotkałam z czyms takim ale być może to jakiś nowy antybiotyk bo mój starszy syn w życiu wybrał tyle antybiotyków ale nikt nie zabraniał pić mu mleczka.

2014-06-09 21:13

Zazwyczaj w ulotce leku pisze czy można przyjmować z mlekiem czy nie.

2014-06-09 20:32

Wydaje mi się że skoro lekarz nie widzi zastrzeżeń to chyba można pic mleko podczas brania antybiotyków. A czy można popijać to sama nie wiem... Ale jeśli nie zabronili łączyć mleka z lekarstwem to chyba nie ma żadnych przeciwskazań.