Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Antybiotykoterapia - kilka ważnych wskazówek

Data utworzenia : 2014-06-09 19:15 | Ostatni komentarz 2014-07-02 09:45

konto usunięte

3831 Odsłony
23 Komentarze

Mam dzis niemały dylemat ... ani lekarz ani Pani w aptece nie zabroniła łączenia mleka z antybiotykiem az nagle Kacperka tatuś poinformował mnie ze podczas antybiotykoterapi nie wolno pic mleka , poniewaz mleczko zawiera Wapń , który zaburza wchłanianie niektórych leków , ale moje pytanie jest takie ..czy w ogóle pić nie można czy tylko POPIJAC ?

2014-07-02 09:45

Angie jak bedziesz wiecej wiedziała to koniecznie tu napisz :)

2014-07-01 22:40

Dziewczyny, słyszałyście o tym, że bakterie potrafią się wprowadzić w stan uśpienia? Robią to, gdy przyjmujemy antybiotyki o stałych porach. Dzięki temu są w stanie przetrwać przez okres, gdy stężenie antybiotyku jest największe... Syszałam o tym dziś w radio, ale nie mogę znaleźć żadnego artykułu na ten temat. Naukowcy zastanawiają się, czy zatem lepszym rozwiązaniem nie jest przyjmowanie antybiotyku nieregularnie ;)

2014-06-26 09:34

Monika bardzo fajny watek i szkoda że tak późno go odkryłam i mogę jako ciekawostke powiedzieć że osłonowo ja Jasiowi przy antybiotyku podawałam Enterol gdyż ma on status leku a nie suplementu diety i nasza pani doktor powiedziała że on ochroni flore bakteryjna na pewno ponieważ jest po testach i badaniach a nie tak jak suplementy diety.

2014-06-16 16:47

Witam. Oczywiście niemowlęta, które piją mleko też chorują i muszą przyjmować antybiotyki. Nie zaleca się POPIJANIA mlekiem antybiotyków ze względu na zawartość wapnia, który utrudnia wchłanianie antybiotyków. Antybiotyk powinno się przyjmować 1 godzinę przed jedzeniem lub 2 godziny po. Można dostosować do tego posiłki mleczne. Nie jest prawdą, że w czasie antybiotykoterapii nie można spożywać mleka. Pozdrawiam

2014-06-12 16:57

Szalonka widzisz o tym nie słyszałam ... Podając antybiotyk, nie dajemy witamin syntetycznych: Dostarczanie witamin drogą naturalną, to znaczy wraz z jedzeniem, jest jak najbardziej wskazane, natomiast witaminy syntetyczne mogą wchodzić w reakcje z antybiotykami. Poza tym, z wyjątkiem witaminy C, często korzystnie wpływają na rozwój drobnoustrojów chorobotwórczych, przez co powrót dziecka do zdrowia może się wydłużyć. Lepiej nie podawać ich więc dziecku podczas przyjmowania antybiotyków, ale dopiero po zakończeniu kuracji – chyba że lekarz wyraźnie to zaleci. źródło;mjakmama24

2014-06-12 13:28

Ja się dowiedziałam od mojej pani doktor, że przy antybiotykoterapii dziecko nie może przebywać na słońcu, bo wychodzą wtedy na skórze plamy, ktore już nie znikają...

2014-06-11 12:03

Monika teraz już nic nie zrobisz. Nie stresuj się. Naprawdę Kacperkowi nic nie będzie.

2014-06-11 11:54

tak o 7 i 19 . Wyczytałam , ze max 1h można sie spoznic a ja ponad 2