Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Spanie buzią do poduszki

Data utworzenia : 2014-06-04 22:29 | Ostatni komentarz 2015-04-03 16:55

mlecznakrowka

5094 Odsłony
19 Komentarze

Mój 9-miesięczny syn przyprawia mnie o dreszcze..... Podczas snu cały czas przewraca się na brzuszek i chce spać buzią do poduszki a ja bojąc się o niego cały czas go odwracam i przekładam na bok.Nie budzi się przy tym. Potrafi przez całe łóżeczko" przewędrować "a ja się boję że może się przydusić... Nie wiem co w sumie można z tym zrobić...

2015-04-03 16:55

U mnie synek również od ok.miesiąca bardzo upodobal sobie spanie na brzuszku i tez bardzo często spi glowka skierowana do poduszki. wiem co czujesz, bo ja tez boje się żeby się nie przydusił. Za każdym razem odwracalm go na plecki albo na boczk a on myk i znow na brzuszek. Teraz już odpuscilam sobie i nie przewracam go. Najwidoczniej tak mu wygodnie.

2015-03-10 12:25

Mój synek też przewraca się na brzuszek i śpi na brzuszku bardzo często, od jakiegoś 8 miesiąca. Sądzę, że nie masz się czym martwić, skoro dziecku jest wygodnie to dlaczego ma nie spać. Skoro potrafi się obracać na brzuszek to jeśli będzie mu nie wygodnie lub pozycja mu się znudzi to się odwróci. Ważne by spał na swojej pieluszce, a jeśli śpi u was na łóżku to warto np. podłożyć mu pieluszkę flanelowa, aby nie dotykał policzkami waszego prześcieradła, bo może dostać uczulenia.

2015-03-07 23:51

Moj brat zawsze przekrecal sie ns brzuszek i tak spal mama w nocy wstawala moltum razy zeby sprawdzic czy wszystko ok wystarczylo ze wstala i go przekrecila na plecki i sie polozyla a ten cwaniak potrafil po 5 minutach wrocic z powrotem do poprzedniej pozycji :) to nawet dobrze dla malucha bo nie ma kolek albo ma je bardzo zadko :) zdrowiej dla niego jesli spi na brzuszku no i wezmy pod uwage kolejny fakt ze takiemu dziecku inaczej ksztaltuje sie glowka :) nie jest splaszczona z tylu ale ladna okraglutka :)

2015-03-07 08:03

Mam ten sam problem... :-). Mój Synek też się przekręca buźką do podusi, a ja co chwilę podchodzę i sprawdzam. Co do podusi to po 7 miesiącu lekarka nam zaleciła, abyśmy Maluchowi ją do łóżeczka wsadzili, bo często budził się w nocy. Co prawda ta poduszka wygląda bardziej jak naleśnik niż jak poduszka, ale faktycznie Maluch w nocy lepiej śpi. Mówiła, że pewnie nie jest mu przytulnie i zimniej w szyjkę / Karczek i dlatego się budzi. Czytałam dużo o różnych przypadkach uduszenia się przez Maluszki ... I wcale nie jestem tak spokojna jak co niektóre Mamy tutaj, że skoro się tak położył to zawsze się obruci. Pewnie macie rację, ale sprawdzić nie zaszkodzi... Ja wolę być spokojna i sprawdzam :-).

2015-03-06 20:02

Monitor oddechu rozwieje wszystkie zmartwienia. Są 2 rodzaje : bezprzewodowy oraz przewodowy. Ten pierwszy posiada wygodne przypięcie do pieluszki lub ubranka z czujnikiem prawidłowego zamocowania umożliwiająć monitoring dziecka zarówno w domu, jak i w podróży. Jest mały, wygodny, ma wymienny klips, a co najważniejsze jest całkowicie bezpieczny. Gdy dziecko przestaje się ruszać/oddychać Respisense stymuluje po 15 sek. malucha do oddechu wibracjami i alarmuje po 20 sek. gdy wykrywa brak ruchu. Przewodowy stale monitoruje mikroruchy oddechowe przez materac pod ktorym znajduje sie płytka sensoryczna, która podczas snu alarmuje opiekunów jeśli oddech ustanie lub będzie nieregularny i płytki dając czas na interwencję.

2015-03-05 23:40

Na rynku dostępne są specjalne poduszki klin oddychające. Posiadają specjalne otwory celem ułatwienia oddychania maluszkom na brzuchu. Gwarantuje komfortowy i wygodny wypoczynek dziecka odpowiednia twardość klina utrzymuje prosty kręgosłup podczas leżenia, specjalny profil zapewnia oparcie części szyjnej kręgosłupa, zapewniając prawidłową postawę podczas snu.

2015-02-28 22:26

mlecznakrowka a masz monitor oddechu? ja mam monitor oddechu Angelcare i jestem zn niego bardzo zadowolona..inaczej balabym sie spuscic synka z oczu bo on tez czesto lubi sie przekrecic na brzuszek...

2015-02-28 01:03

Ja wysokosc materaca ustawiłam według "mydelniczek " szpitalnych, przyjrzałam się, jak one wyglądają, taki delikatny wyz .