Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Ukąszenia, ukłucia, użądlenia

Data utworzenia : 2013-02-01 19:57 | Ostatni komentarz 2019-07-17 14:14

Proud Mommy

17222 Odsłony
108 Komentarze

Podzielcie się sposobami radzenia sobie z ukłuciami i ukąszeniami. ----- Użądlenie - co zrobić w takiej sytuacji? [wątek utworzony: 2014-04-14 23:54; połączony 2014-04-24] zbliża się lato a wraz z nim pełno owadów itp., więc o użądlenie nie będzie trudno. Proponuję wpisywać tu wszelkie pomysły i rady na temat pierwszej pomocy w takich przypadkach.

2013-02-03 12:35

Fenistil żel jest również dobry na ukąszenia komarów itp

2013-02-03 12:22

Jeżeli chodzi o ukłucia to polecam żel Altacet Junior. Moja pani pediatra poleciła mi go po szczepieniach, gdy po szczepieniu wystąpiło zaczerwienienie i gulka. Można go również stosować łagodząco po ukąszeniach owadów.

2013-02-02 09:05

moja córka była ukąszona przez kleszcza.kleszcz był dziwny,nawet pielęgniarki się dziwiły że taki jakiś dziwny.po wyciągnięciu 15 dni zaczął pojawiać sie rumień wędrujący i skończyło sie na kuracji antybiotykowej 10 dni. Jak można zabezpieczyć się przed ugryzieniem kleszcza? *Na chwilę przed wyjściem do lasu czy parku należy użyć sprayu odstraszającego kleszcze. *Kleszcze atakują najbardziej rano i pod wieczór, więc najlepiej wybrać się na spacer do lasu w południe. *Poruszaj się środkiem ścieżek, z dala od przydrożnych krzaków. *Należy unikać dużych traw. *Na wyprawę do lasu/parku najlepiej jest ubrać jasne ubranie, wtedy łatwo można zauważyć czy chodzi po nas jakiś kleszcz. *Należy starannie oglądać całe ciało. Kleszcze lubią ciepłe i wilgotne miejsca np. za uchem, pod kolanem, w pachwinie.

2013-02-01 20:01

Oczywiście, jeśli mamy pod ręką maść antyhistaminową, to należy z niej skorzystać. Co, gdy nie mam czegoś takiego? Polecam cebulę. Przeciętą cebulą należy potrzeć miejsce ukąszenia, a następnie położyć na nie jeden plasterek cebuli. W pierwszej chwili po ukąszeniu ulgę przynosi też wilgotna ziemia, która wchłonie toksynę. Zapomniałam napisać, że np. na komara bardzo dobry jest okład z octu :)