Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Zbity Termometr rtęciowy

Data utworzenia : 2014-04-15 15:09 | Ostatni komentarz 2015-02-26 11:41

Aniss

6747 Odsłony
15 Komentarze

Termometry rtęciowe mimo iż niebezpieczne po zbiciu, to nadal cieszą się użytkowaniem, wiele osób preferuje właśnie te niżeli elektroniczne czy paskowe, myśląc ze są dokładniejsze i jak w to wątpić skoro przez tyle lat były używane przez nasze mamy i babcie Zbity termometr- czy oby na pewno wiemy co w takiej sytuacji zrobić? Czy zdarzyło wam się spotkać z taką sytuacją Więcej na temat zbitego termometru. http://www.jaktozrobic.org/zbity-termometr-jak-usunac-rtec/

2015-02-26 11:41

ja mam bezdotykowy i jestem z niego bardzo zadowolona nie zamieniła bym go na inny

2015-02-25 22:05

No ja po tym doświadczeniu zakupiłam bezdotykowy i mam spokój. Pamiętam jednak, ze w dzieciństwie wiele moich znajomych bawiło się rtęcią, zbierało te kulki i na pocieszenie dodam, ze wszyscy nadal żyją:)

2015-02-24 01:13

U nas sie nie zdarzylo rozbic termometra. My mamy elektroniczny ale czesto tez sprawdzam u malej temp zwyklym. Uwazam ze zwykly ma o wiele lepsza dokladnosc niz elektroniczny:)

2015-02-24 00:51

Zdarzyło mi ise, a najgorsze było to, ze zadna apteka nie chciała przyjac tego termometru (dzwoniłam do wielu) , nikt mi nie umiał powiedziec co mam a ztym zrobić, do śmieci tez nie chciałam wrzucac, więc ostatecznie wrzuciłam dobrze zabezpieczony i podpisany do pojemnika na baterie. Truja tylko opary, nie sama rtęc na ręku czy zjedzona. Dywan wielokrotnie odkurzałam , trzepałam, prałam. Okna trzeba otworzyć i zbierac w rekawiczkach na papier i do woreczka.

2014-04-20 21:43

Myślę że ten artykuł powinien przeczytać każdy kto jeszcze ma w domu takowy termometr aby potem nie było zastanawiania , jak ja mam to posprzątać w przypadku zbicia go. Ludzie jeszcze nie do końca mają świadomość ile szkody może się stać za sprawą tak malutkiego urządzenia .

2014-04-20 21:20

Ja również nie byłam w takiej sytuacji ale używam termometra elektronicznego i uważam że jest dobry . Pamiętam też że gdy chodziłam jeszcze do szkoły to nauczycielka z chemii raz o tym mówiła . Mówiła że rtęć zjedzona niczemu nie zaszkodzi ewentualnie może wystąpić biegunka ale rtęć która np wleci pod nasze meble jest bardzo szkodliwa bo jej opary cały czas będą się ulatniać i nas truć .Nie da się ich zmieść czy zmyć po prostu ale trzeba posypać to miejsce jakąś substancją ( nie pamiętam jaką ) jakimś chlorkiem czegoś czy cos :)

2014-04-17 12:31

Z rtęcią jest na tyle niebezpiecznie ze może być nawet 3 metry dalej od zbitego miejsca, stąd należy zachować szczególną ostrożność, myślę że już dzieciom powinno się mówić o niektórych skutkach podobnych sytuacji, bo przecież chyba najgorszym wrogiem jest niewiedza. Przyznam się ze ja nawet nie pamiętam w szkole aby o tym mówili chyba ze mówili a mnie nie było;) Patrzyłam na niektóre fora i powiem wam kobietki, że zazwyczaj to co napisane by nie stosować czyli odkurzacz czy zmiotka najczęściej przewalają się w opisach, pomijam wyrzucenie do śmieci;) Swoja drogą woreczki strunowe, stara gruszka - warto ich nie wyrzucać, myślę ze nikt nie wyczekuje takich sytuacji jak zbicie termometra, ale przytrafić moze się każdemu, oby nie w przypadku zbyt wysokiej gorączki

2014-04-17 00:24

rtęć łatwo zebrać używając piętki lub kromki chleba, raczej świeżego, żeby nie był za suchy.