Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Ropiejące oczy u dziecka- udrożnienie kanaliku łzowego

Data utworzenia : 2013-01-29 14:14 | Ostatni komentarz 2015-08-24 18:13

lusi_ja

11322 Odsłony
15 Komentarze

Trzeba myć malcowi oczka co najmniej raz dziennie. Można to zrobić przegotowaną wodą, a najlepiej roztworem soli fizjologicznej, która jest całkowicie bezpieczna.Jak ją stosować? Jednorazowy sterylny gazik zmocz w roztworze soli i przemyj oczko ruchem od zewnątrz w kierunku noska. Niektórym malcom w kącikach oczu zbiera się biała wydzielina – jeśli jest jej dużo, oczka trzeba przemywać kilka razy dziennie. Nie zaleca się stosowania naparów z rumianku lub herbaty, bo mogą one wysuszać skórę powiek.Niekiedy malec, choć zdrowy i spokojny, wygląda tak, jakby płakał – jedno oczko (lub oba) jest załzawione, mokre. Często też w kącikach oczu może zbierać się żółtozielona treść ropna, która skleja powieki.Takie objawy świadczą o tym, że jest niedrożny kanalik łzowy. Łzy, zamiast spływać do gardła, pozostają w worku spojówkowym. Nie znajdują ujścia, gdyż nie pękła błonka w przewodzie nosowo-łzowym, która zwykle pęka przy porodzie. W łzach gromadzą się bakterie i dochodzi do infekcji. Ta dolegliwość wymaga wizyty u okulisty. Pierwszym krokiem jest zazwyczaj zalecenie delikatnego masażu wewnętrznego kącika oka (poproś, by lekarz wyjaśnił ci, jak go robić prawidłowo). Gdy to nie pomoże, być może konieczne będzie stosowanie kropli z antybiotykiem, najlepiej po wykonanym wcześniej posiewie. W niektórych przypadkach konieczne jest również udrożnienie kanalika Zabieg ten polega na przetkaniu kanału bardzo cienką żyłką. Wykonuje się go w znieczuleniu i jest całkowicie bezpieczny. Bywa, że zabieg udrożnienia trzeba powtórzyć.. żródło: dlarodzinki.pl

2015-08-24 18:13

Leciały ale to tak tyci - bardziej ta ropa. Na prawdę był to ogromny problem i wyglądało to nie przyjemnie - każdy w kółko powtarzał 'przecież on ma oko zaklejone" itp. a ja "przecież" wycierałam mu je np, 5 minut szybciej...

2015-08-23 19:45

Samantka nic śmiesznego ale uśmiałam się z tego jak brat w jeden dzien wyleczył oczko :) A powiedz mi z tego ropiejącego oczka leciały łezki synkowi? Bo mojemu lecą łzy.. i nie wiem co o tym myśleć

2015-08-23 16:53

Męczyliśmy się u synka z zatkanym kanalikiem przez ponad 4 miesiące. Oko było wiecznie zaropiałe, zaklejone - na prawdę fatalna sprawa. Kazano Nam oczko masować i czekać. Po skończeniu 4 miesiąca przepisano Maluszkowi antybiotyk, który i tak nie przyniósł żadnej poprawy. W końcu z Maluchami zostałam sama.. Któregoś razu po prostu nie zdarzyłam zareagować i Starszak (nie)przypadkiem przyłożył Młodszemu książką - jak ten się rozpłakał tak.. Kanalik mu się odetkał. Fakt - płakał dobre 15 minut tak, że łzy zaczęły cieknąć ciurkiem i został ślad na czole ale.. Bardzo się ucieszyłam, że nie jest konieczny zabieg pod narkozą; )

2015-08-23 16:12

W dwa dni? Da się tak... Mojemu synkowi mega ropieją oczka, już nie wiem co robić.. albo źle masuje albo ja już sama nie wiem

2014-07-26 21:30

Moja córka miała bardzo duży problem z ropiejącymi oczkami , od kąt miała jakieś 3 miesiące do jakis 8 misięcy . Wszystkiego próbowaliśmy masażu , kropli od okulisty , przemywania itp Niebyło to ciągle tylko przechodziło a potem znów się pojawiało .Bardzo kanaliki sie zatykały , pewnego dnia poszłam do neonatologa na kontrole i pani doktor powiedziała " Kanaliki trzeba masować kilka razy dziennie , nie lekko tak jak Pani to robiła tylko mocniej trzeba nacisnąć by je przetkać i zawsze od góry w dół " W sumie to wcześniej tak robiłam ale lekko , aż wzięłam się za to i w dwa dni kanaliki przetkały sie NA ZAWSZE !!!

2014-07-26 20:42

Dariolka, kobiece mleko to doskonały środek przeciwbakteryjny a zarazem łagodzący. Gdy u malucha pojawi się zapalenie spojówek czy ropiejące oczko, wystarczy przemyć je kilka razy dziennie wacikiem nasączonym w mleku mamy.

2014-07-26 18:58

Kurcze synkowi w szpitalu ropiały oczka,miał zakrapiane maścią z antybiotykiem,a potem przemywane jakimiś kropelkami.Było ok,od wczoraj jedno oczko znowu ropieje.Przemywam rumiankiem,raz jest lepiej raz gorzej. Troszkę się martwię. Znajoma poleciła mi żeby zakroplić oczko normalnie swoim mlekiem z piersi,że podobno super działa.Lepiej niż rumianek,ale ja sam nie wiem co myśleć o tym.Na razie rumianek.

2014-07-26 12:30

a ja dostałam Tobrex żey przemywać synkowisiusiaka :P bo niby miał czerwonego czego ja nie dostrzegłam, ale jak przeczytałam ulotkę na co to jest to się zaczęłam śmiać i nie używałam tego :P a z siusiakiem mojego synka wszystko jest w porządku i z oczkami też :)