Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

ODWODNIENIE

Data utworzenia : 2013-01-29 13:55 | Ostatni komentarz 2014-11-29 21:30

Konto usunięte

7796 Odsłony
13 Komentarze

Nastepuje , gdy dziecko traci duzo soli mineralnych.Objawy to : mała ilość i częstotliwość oddawanego moczu, wysuszenie śluzówek oraz apatia. Najczęstsza przyczyna to biegunka. Warto wiedzieć , że w momencie w którym zauwazymy objawy odwodnienia nalezy z małym dzieckiem udać sie do szpitala a ze starszakiem do pediatry.Niemowle czy karmione piersią czy butelką nalezy bardzo często przystawiać do piersi/ podawac mieszanke mleczną ,starsze może otrzymywać wodę lub słaba herbatę.Poimy małymi ilościami np.2łyżeczki co 10 minut , w ciągu 24 godz. powinien maluch wypic 150ml na każdy kilogram masy ciała.Dostepne w aptekach preparaty nawadniające doskonale spełniaja swoją rolę.Dodatkowo jeśli pojawia sie biegunka warto ograniczyc jedzenie ( jednak nie w przypadku dzieci na piersi) .Przerwa może wynieść nawet 4 godz( po tym czasie biegunka powinna ustepowac). Maluchy jedzące pokarmy stałe mogą zjeść kleik ryżowy, ugotowane jabłko czy kisiel.

2013-09-04 10:19

ja teraz po pobycie w szpitalu na rota dowiedziałam się dużo odnośnei odwodnienia dziecka Po czym poznac: - suche pieluszki - sucha skóra na rączkach, nogach, twarzy - wysuszone śluzówki w buzi, nosie - suchosc ust Jak pomóc dziecku: - w małych ilosciach podawac płyn nawadniajacy. Orsalit jest neismaczny, dziekco bedzie neichetnie pic. Polecam Hydromena smak cytrynowy. Smakuje jak oranżadka. Ważne by picie podawac schłodzone bo cieple pobudza odruch wymiotny - godzine po wymiotach nei dawac picia i jedzenia - w przypadku biegunek podawac dziecku herbatke jagodowa badz jagody - podawac dziecku kleik rryzowy sam lub z marchia albo gotowy produkty Hipp dostepny w aptece

2013-08-07 17:44

Należy zwrócić uwagę na buzie dziecka. Jeśli policzki są czerwone i suche to znak ze upał dał mu sie we znaki. Należy szybko poszukać chłodu i podać coś do picia!

2013-08-06 14:22

Przy takich upałach to nie trudno o odwodnienie.Staram się córce jak najczęściej podkładać napoje. Pije po troszkę ale często.I ja bardzo tego pilnuje. Znajomej synek w ogóle nie chce nic pić.Poszła o pomoc do pediatry,bo bała się że się odwodni. Ten własnie kazał małymi porcjami podawać mu picie,nawet z łyżeczki ale często.Przepisał też specjalny płyn nawadniający Orsalit.

2013-02-09 10:46

zgadza się, jeśli nie zrobi siusiu w ciąu 3 godzin to juz jest sygnał, po drugie jak ma zapadnięte ciemiączko, suche usta a test skórny z tą faldką to już bardzo zaawansowan stadium odwodnienia i natychmiast trzeba udać sie do szpitala.

2013-02-08 20:17

odwodnienie u dziecka możemy poznać po tym że robi mało siusiu,płacze bez łez,ma suche usta i robi się apatyczne. A można łatwo sprawdzić czy dziecko jest odwodnione.chwytamy fałdkę skóry brzucha i jak ja puścimy powinna się szybko rozprostować.