Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Plamki na paznokciach

Data utworzenia : 2014-04-01 09:11 | Ostatni komentarz 2014-09-24 20:43

Proud Mommy

3252 Odsłony
8 Komentarze

Zauważyłam u córki (ale i u siebie również) białe plamki na paznokciach. Doczytałam, że może to świadczyć o niedoborach witamin. Czy wobec tego powinnam podawać córce jakiś zestaw witamin? Czy może to być przejściowe i samo zniknąć?

2014-09-24 20:43

Moja córka także ma takie białe plamki na paznokciach. Czasami one są i potem przez dłuższy czas nie pojawiają się nowe.

2014-09-23 22:17

ja miałam takie plamki i lekarz kazał mi pić wapno i zażywać magnez.. no i zniknęło :)

2014-04-02 20:29

Witam Białe plamki na paznokciach najczęściej nie są niczym niepokojącym. Czasami mogą świadczyć o niedoborze wapnia, czy fosforu. Oczywiście u osób odżywiających się prawidłowo, zbilansowaną dietą nie powinno brakować poszczególnych minerałów, witamin, czy pierwiastków śladowych. Kiedy dieta może być niedoborowa, np. nawyki żywieniowe rodziny, unikanie niektórych produktów mogą dawać podobne objawy ale też rzadko. Myślę, że nie jest to powód do niepokoju ale radziłabym pokazać zmiany dermatologowi. Obejrzy, zbierze wywiad i być może zwróci uwagę na jakieś niedobory. Pozdrawiam

2014-04-01 16:59

Witamina B.

2014-04-01 16:39

No właśnie nie ma tego na każdym palcu. Na początku myślałam, że grzebiąca się po szafkach córa przycięła sobie palca i stąd takie coś. Ale ma to na 2 różnych palcach, więc albo jest taka pechowa, albo to własnie jakiś niedobór minerałów czy czegoś tam. Ja sama mam to na paznokciach, ale też raptem na 2 czy 3.

2014-04-01 12:22

Proud a może jednak lepiej skonsultować to z pediatra , może jakies badania w tym kierunku itp. Bo tak faktycznie nie wiesz jakich witamin i składników może jej brakować, a pisałaś kiedyś że jest bardzo drobniutka więc pewnie jej czegoś brak ale lepiej było by się upewnić i zrobić kontrolna morfologię,

2014-04-01 12:19

Wiecie ja kiedys słyszałam ze takie plami to niby kwitniecie paznokcia, kiedys częściej mi się pojawiały teraz ładnych parę lat tego nie miałam

2014-04-01 09:21

Ooo wczoraj akurat szukałam w necie co to jest ..mój mały ma na duzym palcu od dłoni białą dosc duza plamke - niedobór wapnia, cynku i żelaza . Proud mommy a zrób zdjęcie , ile tych plamek ma ? Jesli jedna czy 2 to przyokazji mozesz pediatryy spytac , jeśli wiecej to warto sie przejsc i sam dobirze odpowiedni zestaw witamin badz zaleci diete bogata w wapn cynki i zelazo