Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Odgłosy z brzuszka

Data utworzenia : 2014-03-23 14:57 | Ostatni komentarz 2014-03-31 22:57

konto usunięte

49122 Odsłony
10 Komentarze

Karolina ma dwa miesiące, jest karmiona piersią i od samego początku podczas karmienia i również po słychać takie jakby przelewanie w brzuszku. Czasem zdarza jej się płakać przy piersi. Czy takie odgłosy są normalne czy powinnam to skonsultować z lekarzem?

2014-03-31 22:57

U nas do dzisiaj czasami słyszę takie przelewanie. Kiedyś tez miałam taki lek przed tym jak Opga i pytałam lekarza czy wszystko jest ok i usłyszałam to co napisała Pani Ekspert. Rak wiec to normalne zjawisko . Ale i tak nic nie pobije babci mojego męża. Jak zje coś, to dopiero wtedy i niej słychać wodospad.

2014-03-30 10:16

Dziękuję za odpowiedź.

2014-03-27 17:10

Witam. Córeczka jest karmiona piersią, więc leży blisko Pani i wtedy słyszy Pani odgłosy perystaltyki. Zdarza się, że pierwsze porcje pokarmu dziecko ssie dość szybko i porcja pokarmu uderza w ścianę żołądka, powodując odruchowy skurcz. To może dać dyskomfort i malutka może płakać. Można pierwsze porcje z brązowej otoczki wystrzyknąć i wtedy pokarm będzie wolniej wypływał. Można karmić częściej, krócej, nie dopuszczając do narastania głodu. "Przelewanie" w brzuszku nie jest patologią lecz informacją o pracy przewodu pokarmowego. Jeżeli po jedzeniu malutka śpi, oddaje stolce i domaga się następnego karmienia, wszystko jest w porządku. Pozdrawiam

2014-03-24 16:40

Olga moja po mleku też tak ma, że jej chlupie w brzuchu ;) To najprawdopodobniej wina tego, że w żołądku jest sam płyn. Z tym, że jej chlupie wtedy kiedy zaraz po jedzeniu bierze się za raczkowanie, czy inną aktywność ruchową. Na najbliższej wizycie zapytaj pediatry, ale moim zdaniem nie ma czym się niepokoić.

2014-03-24 11:33

mnie się wydaje, że to jest efekt niedojrzałego układu pokarmowego stąd słychać takie przelewanie, ja też słyszałam jakiś czas u mojego Fi takie bulgotanie jak był na piersi, a później na mm to ustąpiło. Ale najlepiej zapytać lekarza.

2014-03-24 10:56

Tak to jest proces trawienia i u niektórych dzieci tak to przebiega że słychać to bardzo. Możesz oczywiście przy następnej wizycie zapytać Pania doktor i zasięgnąć porady u specjalisty. U nas tez kat było ale jak zaczęliśmy rozszerzać dietę i Jas dostawał nowe produkty do jedzonka. Potem wszystko wróciło do normy

2014-03-24 10:46

Ja również nie martwiłabym się na zapas .. Jeśli bedziesz w przychodni to przy okazji możesz spytac swoja Pania dr. czy to normalne ..U nas było takie przelewanie słychac jak mały miał pusty brzusio i zaczał szybko łykac :)

2014-03-24 10:41

Wydaje mi się, że to po prostu ruchy jelit :)