Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Spocone stópki

Data utworzenia : 2014-03-20 10:47 | Ostatni komentarz 2014-03-25 09:32

naattalia0707

4115 Odsłony
19 Komentarze

Witam, mój synek urodził się 5 stycznia br., Od jakiegoś czasu zauważyliśmy że strasznie pocą mu się stópki, czasem też rączki ale bardzo często pakuje je do buźki. Nie ubieram go za grubo, dodam że pot ten nie ma zapachu, po prostu są wilgotne stópki a nawet śpiochy czy skarpetki. Co dalej z tym robić, od razu udać się do lekarza? Pomocy...

2014-03-20 20:15

To co dziewczyny napisały to w zupełności prawda, czasem dziecku jest za ciepło, czasem ma na sobie jakieś mniej bawełniane śpioszki. Ja miałam podobnie dziecko jak tylko położna mi po cc przyniosła stwierdziła, że mam my na śpiochy zakładać skarpetki bo ma zimne stopki, no i zakładałam, nie dość że dziecko spać nie chciało, bo nie wygodnie mu było to zawsze mokre śpiochy od stóp, zaprzestałam zakładania skarpetek na śpiochy i nie ma problemu, mały już nie poci stóp, po prostu było mu za ciepło.

2014-03-20 13:18

natalia moja córka tez urodziła się 5 stycznia :) na początku miała taki problem, że miała ciągle zimne stopi i dłonie. Po kilku tygodniach tak jak piszesz te części ciała zaczęły się pocić. Ale uspokoję cię - to normalne :) póki ten pot nie ma zapachu nie ma powodów do niepokoju. Jeśli nie przegrzewasz małego to po prostu oznaka tego, że dziecko przyzwyczaja się do zmian temperatury. I synek na te zmiany reaguje właśnie w taki sposób. Trzeba po prostu częściej myć raczki, które dziecko wkłada do buzi (w zaciśniętych piąstkach lubią być schowane różne śmieciuszki). A między paluszkami u stóp robią się takie czarne "kuleczki". Zawsze możesz porozmawiać o tym z pediatrą ale nie powinnaś się tym zamartwiać :)

2014-03-20 12:57

Zwroc uwage na jakosc skarpetek , spiochów ...postaraj sie zakladac tylko te bawełniane ..lekkie i przewiewne... W pokoju temp nie powinna przekraczac 21 *C.. Jesli u Ciebie wszystko sie zgadza ..tzw zakladasz mu cieniutkie bawełniane skarpetki ( 1 warstwa a nie spiochy i skarpety) i nie macie cieplej niz 21 w pokoju to popytaj w rodzinie moze to dziedziczne , a może Twój maluszek to pultasek ? jaka miał /ma wage ?... faktycznie nadmierne pocenie się nie zawsze mozna bagatelizowac ..czasami są to objawy krzywicy , tarczycy i wiele wiele innych ale zawsze w parze z poceniem ida inne objawy przypisany danej chorobie . Jesli Twój maluch dobrze się rozwija ..książkowo to nie masz sie czym martwic ... a jeszcze jedno ..czy podajesz witamine D ? Bo jednym z objawów niedoboru witaminy D jest wlasnie pocenie sie Nigdy nie zaszkodzi pojsc do lekarza..obejrzy i CI wszystko na spokojnie wyjasni , jesli bedzie konieczne to da sierowanie na morfologie i wszystko bedzie jasne :)