Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Spocone stópki

Data utworzenia : 2014-03-20 10:47 | Ostatni komentarz 2014-03-25 09:32

naattalia0707

4116 Odsłony
19 Komentarze

Witam, mój synek urodził się 5 stycznia br., Od jakiegoś czasu zauważyliśmy że strasznie pocą mu się stópki, czasem też rączki ale bardzo często pakuje je do buźki. Nie ubieram go za grubo, dodam że pot ten nie ma zapachu, po prostu są wilgotne stópki a nawet śpiochy czy skarpetki. Co dalej z tym robić, od razu udać się do lekarza? Pomocy...

2014-03-25 09:32

Niestety dobrzy pediatrzy to jak igła w stogu siana... Taka jest rzeczywistość...

2014-03-25 08:50

lek. med. Danuta Chrzanowska-Liszewska dlaczego u nas nie ma takich lek.jak Pani ..Jak poszłam do naszej przychodni z moim synkiem to wyszłam z kwitkiem , że tak powiem ..Poprosiłam o skierowanie na podstawowe badania ...czytałam , że raz w roku takie badania sa wskazane , a co mnie do tego skloniło ? Synek był markotny , mało jadł i wydawało mi sie ze stał sie bladziutki ..koniec koncem okazalo sie , że to przez ząbki ale przecież na prosbe rodzica , lekarz powinien się zgodzic na wystawienie skierowania prawda ? Jeśli się myle to prosze mnie wyprowadzic z błedu :)

2014-03-24 20:36

Witam. W okresie wczesno-niemowlęcym dochodzi do dojrzewania gruczołów potowych i czasami rodzice obserwują pocenie się dziecka większe, niż można się tego spodziewać. Skarpetki i bielizna dziecięca wyposażona jest w sztuczne włókna, żeby ładnie wyglądała i po praniu nie traciła fasonu. Może to również być powodem pocenia się stóp. Jeżeli dziecko urodziło się w dobrym stanie i nic się z nim nie dzieje, nie choruje, sytuacja ta jest przemijająca. Oczywiście należy rozważyć patologię. Można wykonać podstawowe badania jak badanie ogólne moczu, morfologię z rozmazem ręcznym i stężenie glukozy w surowicy. Jeżeli wyniki będą prawidłowe, proszę się nie niepokoić i poczekać. Zmienić skarpetki i bieliznę, w miarę możliwości, na czysto bawełniane, nie przegrzewać. Problem powinien zniknąć za 1-2 miesiące. Jeżeli nie ustąpi można będzie rozszerzyć diagnostykę o hormony tarczycy. Oczywiście, jeżeli Pani będzie się niepokoiła, proszę poradzić się swojego pediatry. Pozdrawiam

2014-03-22 13:21

jest baardzo tania ..nie przekracza chyba 5 zł za opak. :D Ale nie prosilabym o te recepte tak szybko ..najpierw tak jak napisały dziewczyny wyzej ...szukac powodu pocenia sie stopek ..bo przedawkowac wit D tez nie mozna ...

2014-03-22 12:15

Natalia najpierw to się dowiedz jaki jest powód pocenia stópek :) Powiedz, że cię to niepokoi, jak chcesz to możesz poprosić o receptę. Z tego co dziewczyny mówiły witamina D na receptę jest śmiesznie tania.

2014-03-22 12:07

ja córci też wymieniłam tą z twist-off suplement diety na wit.D w kropelkach na receptę. Moje dziecko miało kolki po tym suplemencie. A teraz moje młodsze dziecko też dostało kolek od wit.D tego suplementu, lekarz odmówił mi recepty, więc odstawiłam wit.D a podaję tran (wybrałam BioMarine w mniejszym stężeniu) podaję już prawie 3 miesiąc mojemu pół rocznemu dziecku i nie ma już pocenia, nie ma kolek i ciemiączko ładnie się zrasta bo ostatnio nawet mierzyła mu pani doktor, a do tego odkąd podaje tran i córa i synek są zdrowi. Jedynie syn ma karat alergiczny (póki co niestety nie wiem na co jest uczulony)

2014-03-22 09:03

Więc mam iść do lekarza i poprosić receptę na witaminę D?

2014-03-21 23:23

Zla nie jest, ale to suplement diety. Mraczek ci dokladnie odpowie, bo ona dostala wit D na recepte ostatnio.