Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Bóle w okolicy kręgosłupa

Data utworzenia : 2014-03-11 19:09 | Ostatni komentarz 2014-03-17 10:47

konto usunięte

2688 Odsłony
2 Komentarze

Pani Doktor,chciałam zapytać, co oznacza termin "zwapnienie tkanek miękkich" w kontekście problemów z kręgosłupem. Podejrzewam, że przeszłam jakieś zapalenie, bo pewnego dnia nie mogłam się wyzbierać z łóżka i wstać. Poratowałam się nimesilem (oczywiście nie karmiłam wtedy małej). Lekarz POZ skierował mnie na rtg kręgosłupa, i tam właśnie pani opisująca wynik użyła takiego terminu. Moja pani doktor POZ skierowała mnie na badanie wapń całkowity, które wyszło bardzo dobrze, w normie. Martwię się, ponieważ plecy w okolicy lędźwiowej bolą właściwie w każdym momencie-i w pozycji leżącej, i siedzącej, gdy stoję i chodzę też. Oczywiście ból o różnym nasileniu-czym jeszcze mogę się poratować?

2014-03-17 10:47

Agulka wiem, że kierowałaś pytanie do pani doktor, ale ja miałam podobnie i wiesz co chodziłam do masażysty bo nawet siedzieć nie mogłam tak mnie bolało, pan masażysta pokazał kilka sposobów masażu tych mięśni które mnie bolały mojemu mężowi, teraz to on mnie ratuje kiedy boli, a do masażu wystarczy oliwka dla dzieci, odpowiednio rozmasowane i rozgrzane mięśnie przestają tak boleć. Ze swoje strony dodam, że pan masażysta zalecił mi nie schylać się , a kucać czy klękać do takich czynności jak kąpiel we wannie dziecka, pranie ręczne, pomoc dziecku przy chodzeniu, unikać skłonów i nie obciążam juz tak mięśni i dzięki temu bóle zaczęły stopniowo ustępować, a były naprawdę silne i czasem w nocy nie mogłam spać brałam leki przeciwbólowe, plastry rozgrzewające i nic nie pomagało.

2014-03-13 18:14

Witam. Bóle w okolicy kręgosłupa są dość typowe dla młodych mam, które często pochylają się nad dzieckiem, noszą je i dźwigają wózek. Po pierwsze, ważna jest pozycja w czasie przewijania dziecka i przebierania. "Przewijak" na wysokości stołu, jeżeli mama jest osobą wysoką wyżej. Tak, żeby nie musiała się pochylać. Nigdy na kanapie czy łóżku. Nie schylać się tylko kucać, jeżeli trzeba. Nie dźwigać wózka np. po schodach. Najprawdopodobniej są to bóle mięśniowe. Można poratować się fizykoterapią i masażem u profesjonalnego masażysty. Doraźnie stosować żele i maści p/bólowe, paracetamol. Nie stosować nimesilu, jest to lek mający duże działania uboczne nie tylko dla matek karmiących (według nadzoru farmaceutycznego). Trudno mi ocenić zwapnienia, nie widzę zdjęcia. Proszę poradzić się neurologa lub ortopedy. Fizykoterapia potrafi zdziałać dużo. Myślę, że jak Pani spróbuje trochę się oszczędzać może być lepiej. Pozdrawiam