Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Asymetria uszu

Data utworzenia : 2014-03-07 10:48 | Ostatni komentarz 2014-03-09 19:18

M.Rzepska

25625 Odsłony
9 Komentarze

Witam, ostatnio zauważyłam, że mój trzy miesięczny synek ma jedno ucho sporo większe od drugiego. Zaniepokoiło mnie to trochę, bo nie wiem czy jest to normalna sytuacja? Rozmawiałam o tym z pediatrą, zadawała mi pytania czy dziecko dobrze słyszy. Wydaje mi się że tak, ponieważ reaguje na dźwięki i jak do niego mówię. Czy uszy jeszcze się ukształtują, czy już cały czas będzie miał asymetryczne? I czy nie jest to objaw jakiegoś schorzenia?

2014-03-09 19:18

tym bardziej, że po półpaścu w ciązy to głównie słuch jest narażony u dzieci, bardzo się martwiłam, dlatego odwiedziłam kilku specjalistów i każdy powiedział, że z czasem się ucho odwinie , a słuch jest poprawny, dlatego jak najbardziej popieram jeśli sie martwisz odwiedź specjalistę i będziesz spokojniejsza

2014-03-09 10:48

Kikacu no to rzeczywiście miałaś przebój z tymi uszami u swojego synka. Tak jak piszą dziewczyny każde dziecko jest inne, a asymetria ciała jest zjawiskiem normalnym, jeżeli masz jakieś wątpliwości i martwisz sie to dla uspokojenia samej siebie moze poproś lekarza o skierowanie do specjalisty.

2014-03-07 20:56

mój synek jak się urodził miał zawinięte ucho teraz ma 5 miesiecy i uszy same się wyprostowały, a lekarze mówili że pierwszy raz widzą tak zwinięte ucho. I też na początku wydawało mi się jedno większe od drugiego ale teraz już praktycznie tego nie widać. Wiem, że każde dziecko jest inne dlatego trudno powiedzieć czy ta różnica w przypadku Twojego dziecka tez zminimalizuje się, ale nie martw się na pewno nie będzie widoczna

2014-03-07 15:45

Myślę że trzeba zachować ostrożność i obserwować maluszka jak się rozwija i czy dobrze będzie słyszał w przyszłości. Jeżeli przez kolejne miesiące to się nie zmieni to może warto będzie to skonsultować ze specjalistą, ale mam nadzieje że to tylko taki urok twojego szkraba.

2014-03-07 15:37

mój 4miesięczny synek też tak ma.Różnica nie jest duża ale widoczna.Uszka ma troszkę inny kształt.

2014-03-07 13:39

M.Rzepska myślę, że asymetria o której piszesz jest całkowicie naturalnym zjawiskiem.

2014-03-07 13:35

Podobno jedna strona człowieka różni się od drugiej,dotyczy to np oczu,uszu,piersi. Więc chyba nie ma się co martwić.Ja u córki zauważam, jak się dobrze przyjrzeć że ma jedno oczko mniejsze od drugiego.

2014-03-07 13:31

dziecko ma dopiero 3 miesiące więc nie myślę o jakichkolwiek zabiegach kosmetycznych.... mam nadzieję że ta asymetria nie niesie ze sobą innych powikłań