Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Język geograficzny

Data utworzenia : 2014-03-06 14:59 | Ostatni komentarz 2014-06-09 07:13

Urszula888

4335 Odsłony
6 Komentarze

witam Od 2 miesięcy mój synek ma na języku przemieszczające się plamy z jasna otoczka wokół pani doktor stwierdziła że jest to czasami spotykane u dzieci i że tego się nie leczy. Nie daje mi to jednak spokoju, jaki może być powód pojawienia się tych plam na języku? Słyszałam tez że może być to spowodowane brakiem witamin z grupy B. Dodam że synek ma bladą skórę twarzy, jest pobudliwy.

2014-06-09 07:13

ja sama mam jezyk geograficzny i nie lecze tego u nas w rodzine jest to często dziedziczne ,,, polecam unikac niektórych portaw ,,, za ostrych czy ananasa bądź kiwi ,,,, wzmacnija one reakcje ,,jezyk puchnie plamy sa bardziej wyraźne a jezyk szczypie

2014-05-04 08:09

Mój mąż ma tzw.język geograficzny, czasami te plamki są bardziej widoczne, a czasami mniej ale konsultowaliśmy to z wieloma lekarzami i każdy mówił że tego się nie leczy i że taka uroda.

2014-04-02 20:40

Witam. Cieszę się, że wszystkie wyniki badań są w normie. Tak jak mówiłam, znalezienie przyczyny może być trudne. Można przemywać przegotowaną wodą i podawać dziecku przez 2 tyg probiotyk. Biogaja lub Dicoflor w kroplach. Jeżeli Pani się nadal będzie niepokoiła, proponuję wizytę u dermatologa ze wszystkimi wynikami badań, które Pani wykonała u synka. Może podejmie próbę leczenia nystatyną lub doradzi inny specyfik. Wkładanie rączek do buzi nie musi oznaczać dolegliwości. Gdyby swędziało, czy piekło, synek miałby problemy z jedzeniem. Szczególnie owoców. U męża plamy na języku mogły być związane z infekcją. Synek może mieć zupełnie inną przyczynę zmian. Pozdrawiam

2014-04-01 14:49

2014-03-14 13:11

Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

2014-03-13 18:31

Witam Urszula888. Język geograficzny może być objawem grzybicy, manifestacją alergii lub występujący czasami bez powodu wygląd języka. Można skonsultować dziecko u dermatologa i zdiagnozować w kierunku obecności grzybów. Niestety, często wynik jest ujemny, więc można spróbować przeleczyć nystatyną doustnie przez 5 dni i sprawdzić efekt. Należy przyjrzeć się, czy plamy na języku nie powstały przy wprowadzeniu jakiegoś pokarmu i nie manifestują alergii na ten produkt. Można zacząć podawać probiotyk, gdyż może być zachwiana równowaga mikrobiotyczna w przewodzie pokarmowym. Należy oczywiście poszukać przyczyny ale jest to trudne. Czasami można jej nie znaleźć. Małe dzieci nie miewają niedoboru witamin z grupy B. Proszę wypróbować sposoby, które podałam, można po karmieniu przemywać jamę ustną wodą przegotowaną i poczekać. Jak nie będzie poprawy poradzić się dermatologa. Pozdrawiam