Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Niedobór subkliniczny Vitaminy D3

Data utworzenia : 2014-03-04 12:45 | Ostatni komentarz 2014-03-07 14:10

konto usunięte

3294 Odsłony
7 Komentarze

Pani doktor odebrałam dziś badanie poziomu vit d3 i z wyników wychodzi 23 . Norma jest od 30 w górę , do lekarza jestem umówiona na piątek . Co może oznaczać taki niedobór, jakie mogą być tego konsekwencje. Jas od 2 miesięcy dostaje podwójna dawkę witaminy D3 jednak jak widać jej nie przyswajać. Co mam robić , jak uzupełniać ta witaminę .Od jakiegoś czasu strasznie poci mu się głowa najpierw to było podczas karmienia, ale teraz to już zaczyna bardziej mnie niepokoić ponieważ po przebudzeniu główka jest też spocona, a śpi na materacyku bez żadnej poduszki i nie jest przegrzewany.

2014-03-07 14:10

Kussia my taka tez mamy dostałam ja na warsztatach Mamo to ja i dawałam Jasiowi na zmianę taką i taką.

2014-03-07 11:55

mraczek z tymi kapsułkami twist-off czasem jest tak, że albo dziecku się to wyleje z buźki albo zostanie nam w palcach. Fajne są preparaty w aerozolu. Ja mam taką witaminę D jak na zdjęciu.

2014-03-05 18:59

Pani doktor podaję ja bezpośrednio do buzi 2 szt twist-of , i zawsze staram się ją podać przed karmieniem bo wiem że wtedy się lepiej wchłania. Podwojona porcję vit dostaje Jaś od 3 miesięcy a mimo to jest ten niedobór, tak faktycznie nie wiemy jaki był stan przed podwojona porcją vit D .

2014-03-05 16:55

Witam Populacja polskich dzieci bardzo często cierpi na niedobór wit D. Uznano za dolną granicę normy w polskich warunkach stężenie 30 ng/ml. 23 ng/ml jest niewielkim niedoborem i nie ma powodu do niepokoju. Ważne jest, jak Pani podaje witaminę. Czy bezpośrednio do buzi i jaką postać. Krople mają 500j, kapsułki 400j. Jeżeli podaje pani do mleka lub z wodą albo z łyżeczki, możliwe, że niecała dawka jest podana. Na początek należy zweryfikować drogę podania i podawać bezpośrednio do buzi. Należy zwiększyć dawkę, np. 3 krople witaminy D przez 3-4 tyg. Za miesiąc powinna Pani sprawdzić jeszcze raz, czy stężenie wzrosło. Póki co, nie ma powodu do niepokoju. Obecnie pocenie się dziecka nie jest wyznacznikiem niedoboru, tylko pomiar stężenia w surowicy. Myślę, że za 1 miesiąc stężenie wzrośnie. Proszę na razie nie myśleć o tym, że dziecko źle przyswaja. Pozdrawiam

2014-03-05 06:48

Dziękuję Kusia :)

2014-03-04 20:26

mraczek nie spotkałam się osobiście z niedoborem witaminy d3. Trzymam kciuki za to, żeby wszystko było dobrze :) życzę twojemu synkowi zdrówka! Po lekturze artykułu http://parenting.pl/portal/krzywica wiem jednak, że przyczyn niedoboru witaminy d3 (a co za tym idzie krzywicy) może być kilka. Myślę, że dalsza diagnostyka pomoże odkryć jaki jest powód awitaminozy w przypadku twojego synka, i dzięki temu uda się podjąć właściwe leczenie.

2014-03-04 20:04

Jeżeli któraś z mam się z czymś takim spotkała to proszę o informacje co i jak?