Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Problemy z paznokciami u niemowląt i dzieci

Data utworzenia : 2014-03-01 22:25 | Ostatni komentarz 2014-03-02 12:30

KasiaCom

2585 Odsłony
2 Komentarze

Przy okazji wyszukiwania informacji na temat wrastającego paznokcia znalazłam artykuł o rozdwajaniu paznokci . Oczywiście przeczytałam i byłam zaskoczona, że przyczyną tego stanu żeby nie muszą być niedobory witaminowe czy mineralne, ale także pewne zaburzenia trawienne. Oczywiście w przypadku niedoborów wapnia, żelaza i witamin z grupy b, wit.E można po prostu uzupełnić zmieniając chociażby dietę takiego malucha. . Jeśli pojawiają się bruzdy na płytce paznokcia to oznaka właśnie zaburzeń trawienia u naszych pociech. Oczywiście zaleca się wtedy konsultacje z odpowiednim specjalistą i on dogłębnie bada przyczyny

2014-03-02 12:30

tak tak zgadzam się z Tobą Anitka złe, obuwie, nieodpowiednia wielkość czy kształt także powodują odkształcenia. Sama jako dorosła tego doświadczyłam, byłam przekonana że coś złapałam bo zaczął mi się falować paznokieć i odchodzić po prostu od skóry. Pani dermatolog dokładnie zbadała i stwierdziła, że wina, moich zwężanych w czubku palców, butów. Wystarczyło zakładanie luźnego obuwia i paznokcie wróciły do normy. A u dzieciaczku nie jest wcale tak trudno o niewłaściwy dobór obuwia, dlatego ja zawsze staram sie mimo wszystko dokładnie mierzyć w sklepie z dzieckiem, a nie stosuję np. metody patyczka.

2014-03-02 11:44

Zgadzam sie z tą opinią, jednak nie zapominajmy o odbarwieniu płytki może również oznaczać stan pojawiającej sie grzybicy, co stwierdza pediatra, Rozdwojenie paznokcia nie zawsze musi oznaczać zły stan zdrowia, może być oznaką złego obuwia ;/