Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Chrapanie u dziecka

Data utworzenia : 2013-01-24 22:04 | Ostatni komentarz 2020-08-27 22:07

lusi_ja

7025 Odsłony
14 Komentarze

Od kilku dni syn chrapie. Nie wiem co robić , bo nigdy się to nie zdarzało. Mam zamiar iść do pediatry może coś zaradzi lub po prostu wytłumaczy skąd się to bierze. Czy jest taka możliwość , że to ze zmęczenia po aktywnym dniu?

2013-02-05 09:59

mój mąż chrapie od zawsze, teściowa mówi że chrapał od urodzenia i sprawdzali wszystko. Okazalo sie że ma skrzywioną przegrodę nosową. Zalecano zabieg operacyjny, ale nigdy się na to niezdecydowała przez co mój mąż teraz ma problem i do tego uzależnił się od kropli do nosa, bo bez nich w żaden sposób nie może swobodnie oddychać.

2013-02-04 21:19

Mój synek też chrapał, kiedy męczył go katarek. Jak wyzdrowiał, chrapanie minęło.

2013-02-04 21:19

odnośnie tej przypadłości, po wizycie u pediatry dowiedziałam się , że przyczynami chrapania może być alergia co miałoby swoje uzasadnienie w przypadku syna, ale testy wykazały już dawno, że alergii nie ma choć reaguje wysypką na różne alergeny, chodzi o to,że alergik ma obrzęknięte śluzówki co przeszkadza w oddychaniu prawidłowym. Następnie doktor zaczęła podejrzewać, że może chodzi o przerośnięty migdałek i odwiedziliśmy laryngologa jednak po zdjęciu rentgenem nosogardła nie stwierdzono żadnych zmian, zajrzała w gardło jakims światełkiem i też nic. Za to wypytałam jak wygląda usunięcie migdałka ( normalnie po 7 roku życia sie wykonuje), otuz dziecko dostaje znieczulenie ogólne (narkozę) i przy pomocy specjalnego narzędzia usuwa się nadmiar tkanki ,krwawienie ustepuje samo a w szczególnych przypadkach zakłada sie cos w rodzaju "opatrunku" . Po zabiegu może lecieć krew z nosa ,wtedy daje się krople . Powodem chrapania jest też przeziębienie a dokładnie katar ,który blokuje nos.Po chorobie objawy ustepują .I to jest przyczyna chrapania Adama.Infekcja nie dała jeszcze pełnych objawów ,ale z sluzówką w nosku juz wcześniej zaczęło się coś dziać. Jak ja miałam usuwany migdał 16lat temu to dostałam jakieś znieczulenie ale byłam przytomna i widziałam co się dzieje ,nie było to miłe nawet do teraz we wspomnieniach, jedyne chyba co się nie zmieniło to ,że nie mozna jeść "twardych " pokarmów i gorących ,aby nie podrażniać ranki, za to lody wskazane:)

2013-02-03 12:31

Chrapanie u maluszków może mieć związek z zalegającą flegmą, bądź tak zwaną sapką, katarkiem czy suchym powietrzem w domu - właśnie teraz gdy zima za oknem, a w domku grzeją kaloryfery.

2013-01-25 11:51

Słyszałam,że jak małe dziecko chrapie może mieć to związek z przerośniętym migdałem,może to być też związek ze suchym powietrzem w domu lub katarkiem.A jeśli to naprawdę się cały czas powtarza i dziecko non stop chrapie i to mocno to pewnie pediatra skieruje do laryngologa

2013-01-24 22:28

oooo moja tez chrapie, nie caly czas ale tak pochrapuje, mam nadzieje ze nie odziedziczyła tego po swoim tacie, bo on chrapie ze spac sie nie da ;p