Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Przykurcz stópek przy próbie postawienia dziecka na nogi

Data utworzenia : 2014-02-25 14:50 | Ostatni komentarz 2014-03-03 10:14

konto usunięte

4466 Odsłony
9 Komentarze

Pani doktor mam problem, Jas ma 7 miesięcy i nigdy wcześniej tego nie robiłam i dziś i wczoraj jak próbowałam go postawić na podłodze on bardzo przykurczał stopy. Nie umiał stanąć tak zupełnie na stopie płasko tylko paluszki cały czas miał podkurczone. Czy jest to powód do niepokoju bo tyle słyszy się teraz o napięciu mięśniowym u niemowląt że troszkę się przestraszyłam. Tak poza tym rozwija się dobrze, siedzi bez podparcia. zaczyna pełzać po podłodze na razie do tyłu . Już robi próby samodzielnego siadania ale teraz zaczęłam się martwić że może coś jest nie tak.

2014-03-03 10:14

czasem to kwestia czasu właśnie, mojej siostry córa do 13 miesięcy nie puszczała palcy mamy, już nawet się martwili, czy nie jest za ciężka, albo może coś z kręgosłupem. Aż pewnego dnia ni stąd ni zowąd siedząc na podłodze, podniosła się i podreptała do mamy do kuchni . A siostra mówi , że nie mogła uwierzyć, że robi to sama. I odkąd tak zrobiła, nie da się teraz nawet złapać za rękę, bo ona "siama"

2014-03-03 10:01

dokladnie ..byc moze dla niego to za wczesnie .. na pewno wiesz , ze jedno dziecko biega sam po skonczeniu 10 msc a jedno gdy skonczy 14 msc ... najwidoczniej Jas jest dzieckiem ktory gotowy na tego typu wyzwania nie jest :) Niczym sie nie martw ...Martwic mozna sie dopiero gdy skonczy 11-12 msc i nadal dla niego bedzie obcy dotyk podloza a teraz ? Jas jest maluutki :) Powiem CI ze tak samo panikowałam ...a bo kolezanki syn jak mial 6 msc juz za raczke chodzi aaa bo babcia mowila ze ja juz wtedy sama w lozeczku stalam i tak dalej ..ale co z tego ? Kazde dziecko jest inne i przebieg rozwoju rozniez ma prawo sie roznic :) Słuchaj zrób może kilka fotek nóżek jak stoi to tez jakos inaczej bedziemy na to patrzec :)

2014-03-01 09:39

moja córcia nieraz tak robiła, z czasem sie nauczy jak stawiac cała stopę. Zwróć uwagę jak dzieci zaczynaj a chodzić nawet w bucikach stawiają stópki na paluszki, bo nadal się uczą jak prawidłowo położyć stopkę. A przeciez jak leżał to często podkurczał paluszki u stóp więc teraz nowa sytuacja i musi się oswoić. U nas mała często tak się zapominała i chciała stawac przy podkurczonych paluszkach:)

2014-02-26 17:08

Witam. Myślę, że Jaś zachował się typowo, jak 7-miesięczny chłopczyk. Na stawiane Malucha na podłodze jest jeszcze trochę za wcześnie i najpierw dziecko powinno pełzać, raczkować, potem czworakować. Samo zdecyduje, kiedy, trzymając się nogi taty lub mebla stanie. Proszę się nie niepokoić i nie przyspieszać natury. Pozdrawiam

2014-02-25 23:48

Basiu, bo go tata ubierał; DDD

2014-02-25 22:45

SamantKa a czemu Kasjanek ma dwie różne skarpetki na nóżkach ? mruczek na stawanie jeszcze przyjdzie czas, przecież Jaś jeszcze chyba nawet dobrze nie siedzi, a ty chczesz go uczyć stawać nasza córeczka też tak stawała, że podkurczała paluszki a napięcie mięśniowe jest wykrywane zaraz po urodzeniu

2014-02-25 20:36

Dzięki Samantka troszkę się uspokoiłam ale chyba jakaś przewrażliwiona się zrobiłam. Poczekam na wypowiedz eksperta, ja też masuje Jasia i staram się zawsze zaczynać od stóp i kończę na nich.

2014-02-25 20:33

Jestem tego samego zdania co Silje - wydaje mi się, że Jaś po prostu jeszcze nie wie jak ma ułożyć stopę. Ja wrzucałam zdjęcie Kasjana, którego trzyma na stojąco tata (bo Mały uparcie zaczyna chcieć stać i się podnosić przy barierkach łóżeczka) ale na zdjęciu widać, że "chowa" stopy do środka.. Jeżeli już się sam podnosi i na siłę chce stać staram się mu te stopy ułożyć dobrze. Do tego dużo mu je masuje; ) W żadnym wypadku przypadkiem nie zakładaj mu w takiej sytuacji butów, bo to ułożenie stóp musi się naturalnie ukształtować a na razie ma na to czas..; )