Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

krzywe pierwsze ząbki

Data utworzenia : 2014-02-18 12:10 | Ostatni komentarz 2014-02-22 21:14

Basiek

13484 Odsłony
10 Komentarze

Moja córeczka ma 11 miesięcy i 8 ząbków (jedynki i dwójki), Jedna dwójka na dole długo i boleśnie wychodziła a jak wyszła jest krzywa (po skosie i nie w jednym rzędzie z pozostałymi). Co mamy zrobić? Czy to czas na wizytę u stomatologa/ ortodonty? Dodam, że mała smoczka używa sporadycznie do usypiania ale mm 3x dziennie do tej pory pije z butelki i nie mogę jej przekonać do innej opcji mimo, że pozostałe posiłki je łyżeczką, widelcem czy rączkami.

2014-02-22 21:14

dziękuję Wam

2014-02-21 01:04

Basiek - zapraszamy do wypowiedzi w tym temacie Pani ekspert. http://lovi.pl/pl/forum/4/573/1 Jeśli ten i podany wyżej wątek nie rozwiały Twoich wątpliwości, napisz. (za jakiś czas wątek przeniesiemy do sekcji Zdrowe ssanie, mowa i zgryz)

2014-02-20 22:51

Sądzę ze to nie wina smoczka czy butelki ale taka już jej uroda . Najlepiej będzie jak udasz się do dentysty i tam dowiesz się wszystkiego . I tak mówi się żeby iść z dzieckiem do dentysty około roku więc zaliczysz to za jednym razem :) Życzę powodzenia i nie stresuj się na zapas

2014-02-20 19:40

http://lovi.pl/pl/forum/4/1175/1 tutaj jest co nieco na ten temat :-)

2014-02-20 19:38

Silne tez wlasnie kojarzę ten problem na naszym forum, ale nie wiem gdzie. Jeżeli chodzi o krzywe zabki to popieram poprzedniczki i poleciłabym wizytę u stomatologa. Myślę, że to nie zaszkodzi, a jedynie moze pomóc. Faktycznie nie jest powiedziane, ze skoro pierwsze zabki krzywo rosną robi stale też tak będą. Trzymam kciuki.

2014-02-18 19:28

Zdarza się, że pierwsze ząbki wychodzą krzywe, ale nie jest powiedziane, że zęby stałe też takie będą. Jeżeli masz być spokojniejsza to wybierz się do stomatologa, porozmawiaj, popytaj. Gdzieś na forum była już mowa o takim problemie, tylko nie pamiętam czy w osobnym temacie czy przy okazji innej rozmowy.

2014-02-18 16:01

Lenka używa od początku smoczków Lovi. Szczerze mówiąc nie wiem jaka jest różnica między nimi a tymi niesymetrycznymi. Ale tego smoczka ma naprawdę mało w ciągu dnia i nocy i nigdy nie było inaczej. Butelki mamy dr Browns. Kciuka nie ssie. Za to ja miałam krzywe zęby i zgryz. Może to genetyczne? Co to jest smoczek ortodontyczny?

2014-02-18 15:51

my byliśmy na pierwszej wizycie jak mała skończyła roczek i waszym dzieciom nie zaszkodzi wizyta u dentysty, pani dentystka na pewno Wam pomoże i poradzi jak postępować ja nie wierzę żeby to smoczek był powodem krzywych ząbków ale musi być dobrze dobrany ssanie kciuka za to powoduje krzywienie się ząbków