Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Prawidłowa postawa siadania małego dziecka

Data utworzenia : 2014-02-17 13:10 | Ostatni komentarz 2015-05-06 21:06

Aniss

5086 Odsłony
9 Komentarze

Przeczytałam o tym w internecie, no własnie w internecie, nasi lekarze czesto się śmieją z pacjentów, ze zamiast iść do lekarza przeszukują przyczyn i leczenia w sieci, Jakiś czas temu usłyszałam od kuzynki o prawidłowym siadaniu małych dzieci, jednak jakoś to nie wpłyneło na mnie, do czasu kiedy przeczytałam w sieci o prawidłowym siadaniu małego dziecka. Warto zwrócić uwagę jak nasze dziecko siada, najlepiej jeśli podczas zabawy ma wyprostowane nóżki, lub siada po turecku- osobiscie próbowałam mała nauczyć i tylko kupa smiechu z tego była ;) ale próbujemy. Wazne aby dziecko nie siadało na piętkach, co zazwyczaj jest najwygodniejsze dla małych dzieci.

2015-05-06 21:06

Dziecko samodzielnie powinno usiąść z pozycji bocznej,z pomocą ręki.I właśnie prawidlowy siad to z nóżkami wyprostowanymi.

2015-05-06 18:51

Moja córka zaczyna dopiero siadać. Sama jeszcze się nie utrzymuje ale zawsze nóżki ma wyprostowane.

2014-02-20 23:28

Też o tym czytałam i staram nauczyć się córkę .Mała ma 10 miesięcy i siada tak jak siada się na piętach tylko rozjechane ma nowi czyli stopy są po bokach ud . Rzadko jej się zdarzy że usiądzie z prostymi obiema nogami bo czasem też ma jedną tak a drugą tak . No ale staram się zwracać na to uwagę .

2014-02-18 10:28

Moja Emi czasami siadała niedbale,ale zawsze zwracałam jej uwagę mówiąc siądź ładnie:)Zazwyczaj do siadu lądowała na kolankach i później nóżki rozchylała na boki siadając pupą na podłogę.Jakoś mam zakodowane ,że przy takim siedzeniu nóżki się krzywią,nawet nie pamiętam skąd to twierdzenie mi się wzięło:)Jak tylko widziałam,że tak siada od razu mówiłam by siadła ładnie,zaraz nóżki poprawia.Później już wystarczyło,że powiedziałam "Emilko siądź"już się poprawiała i nogi prostowała,nie musiałam kończyć zdania:)Ostatnio nie zauważyłam by tak siadała więc chyba już zakodowała ,że tak nie może:)

2014-02-18 06:33

u nas nawet o to jak mała siada lekarka nie spytała, jedynie każe co chwila na kontrolę się stawiać, jednak problem pojawia się zimową porą, zastanawiamy się z mężem czy to nie jest wina kozaków w ubiegłym roku miała takie same ( tej samej firmy)

2014-02-17 22:29

mojej znajomej córeczka ma też problemy z nóżkami tylko w odwrotną stronę niż moja córeczka i dla niej lekarz kazał tak sadzać córeczkę na klęcząco

2014-02-17 16:40

czasami dzieci siadają nawet na pupie ale nóżki sa tak wykrzywione do tyłu, to równiez jest nieprawidłowa postawa siedzenia. Basia masz dobrego lekarza skoro zwrócił na to uwagę, moja mała miała szpatowość podudzi, obecnie jest dużo lepiej ale nóżkę stawia strasznie do środka, mimo wszystko ortopeda nie spytała o to jak siada dziecko, zapewne nie tutaj leży przyczyna ale kto wie

2014-02-17 16:17

Moja siedzi z wyprostowanymi nogami. Na siedzenie po turecku jeszcze za wczesnie, ma za krotkie nogi. Ale na pietach to nie wydaje mi sie zbyt wygodnie, bo po wstaniu z takiej pozycji bola stawy. Fakt, ze u dzieci te stawy sie dopiero rozwijaja moze powodowac problemy takie jak u Basi.