Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Cukrzyca u niemowląt

Data utworzenia : 2014-02-16 07:55 | Ostatni komentarz 2014-02-20 06:33

konto usunięte

2556 Odsłony
5 Komentarze

Witam mamy zlecone badanie poziomu cukru naszego 6,5 miesięcznego Jasia i zrobiłam mu w domu glukometrem i wynik wyszedł 109 na czczo , co do norm to wszędzie jest napisane że stosuje się normy dla dorosłych, a jak Pani sądzi czy mamy powód do niepokoju. Na badanie zwykłe idziemy w środę . A nadmienię że w ciąży miałam cukrzycę ciążową. Co dalej mamy robić?

2014-02-20 06:33

Dziękuje Pani doktor czekamy dziś na wyniki po wczorajszym badaniu wiec może już dziś będę troszkę spokojniejsza.

2014-02-19 22:20

Witam. Proszę nie niepokoić się na zapas. Cukrzyca ciążowa nie ma nic wspólnego z cukrzycą I typu. Jednorazowy pomiar glukometrem nie jest jednoznaczny. Należy kilkakrotnie wykonać kontrolę. Dobrze jest zrobić badanie ogólne moczu i sprawdzić, czy jest w nim obecny cukier (glikozuria). Żeby rozpoznać cukrzycę należy wykonać test obciążenia i ewentualnie profil glikemii. Lekarz wszystko Pani wyjaśni. Występowanie cukrzycy u 6,5 miesięcznego niemowlęcia nie jest częste i wcześniej występują objawy wzmożonego pragnienie i utraty masy ciała. Nie sądzę, żeby maleństwo miało z tym problem. Pozdrawiam

2014-02-18 16:09

Caly czas Jas się poci i to następuje coraz bardziej i lekarz już próbuje wykluczyć wszystko. Ja w ciąży miałam cukrzycę i tak metoda prób i błędów chce pani doktor wykluczyć.

2014-02-16 21:34

A z jakiego powodu dostalyscie zlecenie takiego badania? Jakies objawy? podejrzenia?

2014-02-16 13:45

Mraczek idź do lekarza w środę, a do tego czasu bądź spokojna. Nie ma sensu niepokoić się na zapas.