Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Szpotawość u dziecka

Data utworzenia : 2014-02-06 16:38 | Ostatni komentarz 2014-10-10 20:17

mamabasia

5019 Odsłony
9 Komentarze

u moje córeczki jest podejrzenie szpotawości nóżek , czy któraś z mam też miała ten problem? czy sama rehabilitacja wystarczy? słyszałam o specjalnych plastrach które nakleja się na nóżki dziecka

2013-08-22 21:19

Mamy czy spotkał Wasze maluchy problem "szpotawych kolan"?? Mam w związku z tym kilka pytań ale może opiszę naszą historię. Średnio co 2-3 miesiące od urodzenia synka jeździmy do ortopedy na kontrole, zawsze wyniki było bardzo dobre bez jakichkolwiek nie domówień. Ostatnio wizytę mieliśmy jak synek już dobrze chodził czyli w lipcu. Zdziwiłam się bardzo gdy lekarz stwierdził że synek ma lekką szpotawość ale może z tego wyrosnąć i zlecił nam wizytę za 4 miesiące czyli w październiku a gdy wtedy nie będzie poprawy nasz synek do snu będzie musiał zakładać szyny czego bardzo się obawiam. Czytając wiele na ten temat myślę że spowodowane jest to tym że zaczął zbyt wcześnie chodzić pomimo że waży trochę ponad normę i jest dość ciężki. Obserwuję nóżki synka i sama nie wiele widzę bo gdyby nie lekarz nie zauważyłabym tego :( Czy zna ktoś takie przypadki?? I czy te szyny są konieczne?? Czy wasze dzieci musiały ich używać?? Gdyby nie było innej opcji oczywiście zgodzę się na to bo zdrowie mojego dziecka jest dla mnie na 1 miejscu ale mam cichą nadzieję że wyrośnie z tego