Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Szpotawość u dziecka

Data utworzenia : 2014-02-06 16:38 | Ostatni komentarz 2014-10-10 20:17

mamabasia

5020 Odsłony
9 Komentarze

u moje córeczki jest podejrzenie szpotawości nóżek , czy któraś z mam też miała ten problem? czy sama rehabilitacja wystarczy? słyszałam o specjalnych plastrach które nakleja się na nóżki dziecka

2014-10-10 20:17

U nas synek "idzie w szpotakwość" rehabilitantka dała nam serie ćwiczeń (3 razy dziennie) na stópki i nóżki. Powiedziała, że jesli w przeciagu dwóch - trzech tygodni regularnych ćwiczeń bedzie wiadomo, czy ćwiczenia go wyprowadzą z tego i wystarczy potem dalsza rehabilitacja, czy będą potrzebne bandaże na stopy...:( ćwicze zawzięcie, mam nadzieję, że pomoże...

2014-03-14 22:19

u nas lekarz powiedział że córeczka jest jeszcze za mała na rehabilitację dostaliśmy za to buciki ortopedyczne w których mała musi codziennie chodzić 8 godzin

2014-03-13 17:54

Odpowiedź dla mamabasia. Witam. Szpotawość nóżek zdarza się dość często. O sposobie leczenia decyduje lekarz ortopeda. Czasami wystarczą ćwiczenia. Czasami bardzo praktycznie działają plastry, tzw kynesiotaping. Niestety, przy dużym nasileniu zmian konieczne są opatrunki gipsowe. Powinna Pani skontaktować się z ortopedą i zastosować jego leczenie. Jeżeli nie ma zmian kostnych, cierpliwe ćwiczenia przynoszą dużą poprawę. Pozdrawiam

2014-03-11 12:55

U nas ciągle obserwacja obserwacja i nic się w sumie nie dzieje w tym kierunku, niby szpatowość jest mniejsza ale zauważyłam wykrzywienie nóżek, ostatnio jednak po dłuższym namyślę stwierdzam ze po pierwsze może to być zła postawa siadania małej, czyli wyginanie nóg na zewnątrz siadając na pupie ( teraz staram się tego bardziej pilnować) druga sprawa to buciki, problem nasila się zimową porą, zaczynam sie zastanawiać czy to nie jest wina bucików w ubiegłym roku miała takie same tylko mniejsze,

2014-03-11 10:07

Moja starsza córka urodziła się ze szpotowatymi stópkami. Zaraz po urodzeniu jej to wykryli i powiedzieli, że to wina ułożenia nóżek w brzuchu. Przy każdej zmianie pieluszki miałam zalecone masowanie stóp, łaskotanie ich po zewnętrznej stronie i delikatne odginanie ich właśnie ku stronie zewnętrznej. Po kilku tygodniach nie było już śladu po tej szpotowatości.

2014-03-11 09:19

u nas na początku lekarz mówił że tak musi być i żeby przyjść jak dziecko będzie dobrze chodziło u nas jest problem z szpotawością kolan a wizytę u ortopedy mamy dopiero za tydzień a z stopami jest problem koślawości

2014-02-06 16:59

Tak pozno to wykryto ? u mnie ortopeda to widział na badaniu ` bioderek ` . Kacpi mial , moim zdaniem ma nadal szpotowosc stop Cwiczenia ..ja nie wiem czy tak pozno wystarcza..tzn te co ja miała to było cos takiego : ( trzymanie za piete i " wykrecanie stopy na zewnatrz ) ale Ty masz problem z nóżkami tak ? kolana ? Czy stopy

2014-02-06 16:42

Kiedy poszliśmy z małą na kontrolę chodu a miała wówczas rok w 10 miesiącu zaczęła chodzić, pani doktor stwierdziła szpatowość podudzi. Piersze pytanie jakie zadała to czy podajemy wit D. Zdenerwowalam sie strasznie, bo wcześniej ta sama pani dr. Kazala ta witamine odstawić, bo te witamine zawiera mleko mm. Zalecono podawanie witaminy D przez 2 miesiące po tym czasie było widać juź znacznie poprawę. Po przeczytaniu dogłębnie informacji na forum o wit, D poszłam do pediatry na rozmowę na ten temat zaleciła podawanie wit D w dni pochmurne, gdy nie ma słońca a w okresie jesinno zimowym codziennie. Nie wiem czy było to spowodowane niedoborem wit D czy szybkim bieganiem małej ale już jest lepiej,