Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Specjalne mleko dla dzieci z małą wagą urodzeniowa-wczesniaki i nie tylko

Data utworzenia : 2014-01-31 13:33 | Ostatni komentarz 2014-09-16 17:31

monia_0309

4268 Odsłony
3 Komentarze

Moja mala urodzila sie w 32 tyg z waga 2210 aby pomóc nabrac jej masy pani doktor zalecila kupno wlasnie tego dodatku do mleka. Musialam odciagnac pokarm i wymieszac je z saszetka. Nie bede opisywac dawkowania bo nam okreslila pani doktor jak mam je stosowac. Mala byla codziennie wazona czy przybiera na wadze dodatkowym zaleceniem pani doktor bylo stosowanie tego srodka do osiagniecia przez mala masy 3500. Ponizej krotkie info czym jest mleko Bebilon HMF -przeznaczone jest dla dzieci z niską i bardzo niską wagą urodzeniowa. W opakowaniu znajdują sie saszetki które nalezy zmieszac z mlekiem mamy, -nie mozna go łączyćz mlekiem modyfikowanym, -wzbogacona pokarm w: białko składniki mineralne (szczególnie wapń i fosfor)witaminy pierwiastki śladowe a także zwiększa wartość energetyczną mleka matki.

2014-09-16 17:31

Nie słyszałam o dodawaniu do mleka tych saszetek. Moja Iza urodziła się w 34/35 tygodniu i miała 2,150 kg.Na początku odciągałam pokarm i zanosiłam dla niej,jednak później już nie mogłam oddawać jej mleka,a jeszcze później nie mogłam karmić jej piersią,. Kupowaliśmy specjalne mleko dla wcześniaków,było to mlek preNAN,podaje je się dziecku do osiągnięcia przez nie 4 kg.,później można je zmienić,np.na Nan 1 ..Tak było w naszym przypadku :)

2014-02-24 14:02

Mamavan dla wcześniaków najważniejsze jest mleko matki zreszta jak dla każdego dziecka. Mleko Bebilon Hmf jest dla dzieci z niską i bardzo niska waga urodzeniowa. Mleko stosuje się wg zalecen lekarza nie samemu na swoje widzi mi się. W wiekszych specjalistycznych szpitalach z fachowa kadra na oddzialach dla wcześniaków lekarze zalecaja ten dodatek. Mysle ze nie slyszalas o tym dodatku do mleczka bo twoje malenstwo co prawda z niska waga sie urodzilo ale po 38 tygodniu moze dlatego nie musialas stosowac tego dodatku.

2014-02-20 23:22

Moja urodziła się w 38 tygodniu a 2600 miała więc nie duża różnica .Ja nie słyszałam o podawaniu takich saszetek .Wiem tylko że dla wcześniaków najważniejsze jest mleko matki .Dzięki niemu dzieci właśnie szybciej na wadze przybierają i zdrowieją . W większości szpitalach jak nie w każdym zalecane jest właśnie karmienie piersią lub odciąganie i przynoszenie pokarmu .