Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Zastrzyki czy Oddział?

Data utworzenia : 2014-01-31 12:34 | Ostatni komentarz 2014-06-04 10:49

gonia_03

2642 Odsłony
5 Komentarze

Drogie mamy, zakładam taki wątek, ponieważ mamy różne spostrzeżenia na ten temat. Gdy dziecko jest chore, często pediatra pyta czy wybieramy zastrzyki, czy decydujemy się na oddział w szpitalu? I co wtedy? Co wybrałyście? Ja miałam taką sytuację, kiedy synek miał zapalenie płuc - wybrałam szpital. Plusy oddziału: - Dziecko jest pod stałą opieką i kontrolą lekarzy - Dostaje fachową pomoc - W razie czego, pomoc udzielana jest od razu - nie trzeba jechać wtedy dopiero do lekarza, czy szpitala Minusy oddziału: - Wiadomo... każde dziecko na oddziale ma inne dolegliwości - Różne bakterie, - Można wyjść ze szpitala z inną chorobą - Wkłuwany jest wenflon Plusy zastrzyków: - Przede wszystkim - jesteśmy w domu Minusy zastrzyków: - Boli gdy dawany jest zastrzyk

2014-06-04 10:49

Moja corka do 2,5 lat nie mogla przyjmować antybiotykow doustnie tylko w zastrzykach ... za każdym razem cierpiała ale tylko zastrzyki dzialaly i tylko po nich była poprawa ... szpital to już chyba odwiedziliśmy z 7 razy i caly czas konczy się tym samym ,,, ze corka wychodzi a za 2 dni jest bardziej chora niż była bo zlapala cos dodatkowo od innego dziecka . Czasami sa sytuacje w których rodzic nie ma wyboru co do leku ... nasza corka musiala mieć zastrzyki ,,, Co do pyt zastrzyki czy szpital to oczywiście zależy to od choroby i stanu zdrowia dziecka. My jeździmy do szpitala tylko w ostateczności . Jeżli może mieć zastrzyk w domu i nie ma potrzeby siedzenia w szpitalu to wole zastrzyk

2014-02-01 21:25

Jeżeli bezwzględnym zaleceniem jest leczenie w szpitalu to się nad niczym bym nie zastanawiała ale jeżeli leczenie można w spokoju przeprowadzić w domu bez narażania dziecka na większe zagrożenie bakteriami i wirusami to ja nie ponosiłabym takiego ryzyka.

2014-02-01 16:16

Ja sytuacji takiej nie miałam, ale skoro lekarz proponuje zastrzyki to moim zdaniem znaczy, że pobyt w szpitalu nie jest konieczny. Bo jeżeli dziecko musi być skierowane do szpitala, to kierowane jest bezwzględnie i rodzic raczej ma mało do gadania.

2014-02-01 11:03

Witam. Nie sprecyzowała Pani pytania. Mogę jednak powiedzieć, że szpital jest po to, by leczyć w nim chore dzieci. Jeżeli lekarz rozpozna chorobę, najczęściej on decyduje, w jaki sposób i gdzie dziecko powinno być leczone. Myślę, że każdy pediatra rozważa wszystkie "za" i "przeciw" oraz ma na uwadze cierpienie dziecka i narażanie go na inne choroby w szpitalu. Oczywiście ostateczna decyzja należy do rodziców ale nie znam rodziców, którzy chcieliby źle dla swojej pociechy i najczęściej kierują się opinią lekarza. Pozdrawiam

2014-01-31 12:36

Aha i zapomniałam dodać, że Plusem oddziału jest także to, że obchód jest 2 razy dziennie, przez komisję lekarzy.