Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Łuszczyca u dzieci

Data utworzenia : 2014-01-30 15:25 | Ostatni komentarz 2014-02-02 22:32

konto usunięte

5898 Odsłony
17 Komentarze

Dzień dobry, chciałam zapytać, jak może się rozpocząć łuszczyca u dzieci? Jakie mogą być pierwsze objawy? Moja 4 letnia córka ma na nodze coś, co nie znika od pewnego czasu. Nie byliśmy z nią jeszcze u dermatologa, bo myślałam, że to obdarcie naskórka. Ale ranka się nie goi. Mąż powiedział, że to może być liszaj albo jakieś grzybiczne. Posmarował clotrimazolem. Niestety ranka nadal jest bez zmian... Mama moja natomiast twierdzi, ze to może być łuszczyca...

2014-02-02 22:32

Dziękuję za odpowiedź. Zrobiłam zdjęcia nóżce, jednak nie wyszły zbyt wyraźne. Mimo to zamieszczę. Widoczne są pozostałości fioletu, gdy myślałam, że to obdarcie.

2014-02-01 10:58

Witam. Bardzo często spotykam się z podejrzewaniem łuszczycy u dziecka przez członków rodziny. Oczywiście zawsze należy pamiętać, że łuszczyca jest dość rozpowszechnioną chorobą skóry i występuje również u dzieci przed 16 rokiem życia a nie, jak powszechnie uważano, u dorosłych. Charakterystycznym objawem łuszczycy są czerwonobrunatne lub zaróżowione, płaskie grudki o wyrazistych brzegach i zróżnicowanej wielkości pokryte srebrzystą lub srebrzystoszarą, nawarstwiającą się łuską. Zmiany mają czasem tendencję do zlewania się. Wykwity występują najczęściej na skórze prostowników kończyn (głównie łokci i kolan), okolicy kości krzyżowej, okolicy pośladkowej, na owłosionej skórze głowy oraz skórze stóp i dłoni. Jednak najczęściej u mniejszych dzieci występują zmiany liszajcowe, które mogą być związane z dietą lub używanymi kosmetykami. Łuszczyca jest chorobą związaną z układem immunologicznym i dziedziczną. Często ktoś w rodzinie na nią choruje. Jeżeli tak, to prawdopodobieństwo jest większe, ale bywa tak, że dziecko może być pierwszym chorym w rodzinie. Tyle u chorobie. Zanim jednak Pani się zdenerwuje i ulegnie sugestii Mamy, proszę skonsultować dziecko u dermatologa, który zróżnicuje zmianę na skórze i zastosuje odpowiednie leczenie. Proszę pamiętać o odpowiedniej diecie dla dziecka. Pozdrawiam

2014-01-31 20:57

kurcze ale to jest tak slabo widoczne golym okiem, ze trzeba sie przypatrywac, kurcze nie chce isc do lekarza zeby mnie potem wysmial ze histeryzuje, bo spotkalam w zyciu takowych

2014-01-31 17:48

gwiazdka2233, też lepiej z dzieckiem zgłoś się do lekarza, bo jeśli łuszczyca występowała w rodzinie to może ją odziedziczyć także twoje dziecko.

2014-01-31 14:43

Beatka, moja córka pije tran, ma 4 lata-nie 4 miesiące:) mraczek80-przeczytałam, niestety-najbardziej zasmuciło mnie to, że może mieć wiele postaci i nie wiadomo, jak sobie z nią radzić... Martuś, z tym tranem i wit. D nie jest tak źle-tu na lovi (chyba tu) jest artykuł o tym, że w sumie gorzej jest nie podać niż przedawkować. Gwiazdeczka- u nas to średnica ma z 5 mm, teraz nie dam rady zrobić zdjęcia, ale może wieczorem po kąpieli:)

2014-01-31 12:42

agulka, wlasnie wczoraj zauwazylam cos podobnego u mojej corki, na tylnej stronie uda, takie suche, brazowe plamki, moze z 4 obok siebie, u nas luszczyca w rodzinie tez jest, ale choruje na nia moja ciocia (mojego dziadka siostra) wiec nie wiem czy takie dalkie pokrewienstwo moze miec jakies jakis wplyw na dziedzicznosc

2014-01-31 12:10

Aga łuszczyca jest w 70 % dziedziczna więc jeżeli w rodzinie są osoby chorujące to być może jest to właśnie łuszczyca. Przeczytałaś ten artykuł który Ci podesłałam ?

2014-01-31 12:07

Lepiej niech decyzję o leczeniu podejmie lekarz.