Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Próchnica.

Data utworzenia : 2014-01-27 13:47 | Ostatni komentarz 2014-02-21 22:18

konto usunięte

4946 Odsłony
28 Komentarze

Albo mi sie wydaje albo zaczyna sie pojawiać na górnych jedynkach Filipa. Juz zapisalas Go do dentysty wizyta dopiero w połowie lutego. Myjemy zabki , nie je słodyczy chyba ze sporadycznie ugryzie jajko kinder bo za słodkim nie przepada. Najbardziej podejrzane jest mleko, które pije w nocy. Jestesmy na etapie oduczania picia mleczka. Jak sie ustrzec przed próchnica u malucha?

2014-01-28 10:24

W internecie przeczytałam, że aby lapisowanie ząbków przyniosło dobry efekt trzeba zaliczyć 3 do 5 wizyt. A koszt 20-60 zł. Jedyna wada to przebarwienie zębów na czarno po tym zabiegu. Można jeszcze ewentualnie ozonować ząbki. mamabasia lakowaliście ząbki Madzi? Bo czytałam, że u małych dzieci można tylko lakierować. Tu jest fajna strona na ten temat- porady, pytania i odpowiedzi. http://www.mlecznyzabek.pl

2014-01-27 15:36

Może to być spowodowane tym że Filip pije mleko w nocy z butelki,ale może mieć też taką podatność.Widzisz moja córka jest mega chytra na słodkie a problemów z próchnicą nie mamy. Więc może to być ta podatność.Ale dobrze że zapisałaś małego do dentysty,najlepiej on ocenie. Może zlecić lapisowanie ząbków-to taki zabieg (krótki) podczas którego wciera się w ząbki srebro, azotan srebra,który ma za zadanie chronić przed próchnicą i jakby regeneruje zajętego przez próchnicę ząbka. Ostatnio szwagierka była z synkiem właśnie na lapisowaniu.Była bardzo zadowolona. I robiłam to w ramach nfz.A prywatnie nie wiem ile kosztuje

2014-01-27 15:32

ja byłam ze swoją u dentysty jak skończyła roczek i wtedy lokowaliśmy ząbki przed próchnica mała zje czasem coś słodkiego, w nocy pije tylko wodę na szczęście u nas nie próchnicy w marcu mamy wizytę kontrolną jak byliśmy ostatnio u dentysty to była ze mną moja koleżanka z córeczką młodszą od mojej Madzi i już miała próchnicę dlatego jak to pani dentystka powiedziała że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego lokowała ząbki ;) jak ja byłam mała to często chorowałam i po antybiotykach zaczęła robić się u mnie próchnica, kiedyś antybiotyki też powodowały próchnicę

2014-01-27 13:50

Faktycznie nie obedzie się tu bez wizyty u stomatologa. Trzeba tylko wybrać taki gabinet gdzie mają do czynienia z takimi maluchami. A co do przyczyny to nocne picie mleka może mieć tu bardzo duży wpływ. A może w nocy jeżeli już musi coś wypić to wystarczy niesłodzona herbatka. Może warto spróbować,