Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Próchnica.

Data utworzenia : 2014-01-27 13:47 | Ostatni komentarz 2014-02-21 22:18

konto usunięte

4945 Odsłony
28 Komentarze

Albo mi sie wydaje albo zaczyna sie pojawiać na górnych jedynkach Filipa. Juz zapisalas Go do dentysty wizyta dopiero w połowie lutego. Myjemy zabki , nie je słodyczy chyba ze sporadycznie ugryzie jajko kinder bo za słodkim nie przepada. Najbardziej podejrzane jest mleko, które pije w nocy. Jestesmy na etapie oduczania picia mleczka. Jak sie ustrzec przed próchnica u malucha?

2014-02-21 22:18

Mamavan wyjaśniło sie ;) w dużej mierze to przez antybiotykoterapie. Choć mleko tez mogło mieć wpływ.

2014-02-20 23:01

Również myślę że wizyta u stomatologa dużo wyjaśni .Jeśli jednak okażę się to próchnica to moim zdaniem zrobiła sie właśnie z picia mleka w nocy . Picia mleka modyfikowanego w nocy powinno się do roku oduczyć ( tak kiedyś czytałam ) Bo właśnie ono ma dużo cukrów które powodują próchnicę a do tego osadza się w jamie ustnej gdzie rozwijają sie bakterie .

2014-02-14 10:38

u nas na nfz robią lapisowanie od ręki,tzn szwagierka była z synkiem,czekała na wizytę tydzień. ja też muszę z julą iść do dentysty tylko nie chce do tej co ona bo podobno nie jest za miła,a nie chcę żeby się córka zraziła

2014-02-13 23:18

Mój maz zeby piękne mocne białe i nie miał z nimi problemów ja juz gorzej mam cienkie skłoni łatwo mi pęka. Może to po mnie. Filip mało je słodyczy prawie nic. Myśle ze w dużej mierze to nocne picie mleczka. Jak pił wcześniej nutramigen to nic nie było jak przeszliśmy na bebilon który juz zawiera cukier to mogło zaszkodzić ząbków. Karmienie piersią nie powinno szkodzić Mraczek:) Zabieg nie jest refundowany bo mamy go od ręki czyli prywatnie na NFZ kolejka nie ma końca a zależało mi by szybko zadziałać. A wicie ze maz mojej siostry który ma 37 lat nic nigdy u dentysty nie miał robione !!! Nic a nic!

2014-02-13 22:03

ja też miałam próchnice jak byłam mała głównie przez antybiotyki i zastrzyki które przyjmowałam dlatego teraz bardzo dbam o ząbki córeczki mała jak widzi mnie ze szczoteczką do zębów to się domaga swojej szczoteczki

2014-02-13 11:27

mamunia ma racje genetyka tez ma wplyw , ale dieta mimo wszystko jest na 1wszym miejscu .. U nas w rodzinie na ogól kazdy cierpi na zeby ..mi wciaz sie jakies luki robia ;/ .. slabe strasznie mam .. Za to znajomej rodzina ma takie zeby ze moga raz w roku do dentysty chodzic i zostana z kwitkiem odeslani bo maja zdrowe zabki :) Mraczek mozesz sprobowac odstawic kaszke wieczorem ..jesli bedzie budzil sie czesciej to powroc do tego a jesli nie to znaczy ze nieptrzebny jest mu zapychacz :)

2014-02-13 11:11

Tak dziewczyny Jasiek jest na cycusiu i co z tego że nakarmię go po kąpieli jak on ok 2-3 w nocy budzi sia na karmienie. Dostaje tylko pierś ale już się zastanawiam czy na wieczór może faktycznie kaszki na moim mleczku mu nie robić?

2014-02-13 11:03

Mraczek ,ale w nocy karmisz piersią tak?Bo jeżeli tak to to nie szkodzi tak na ząbki jak butelka np ze słodką kaszką.To też zależy moim zdaniem trochę od genetyki bo jedni dbają bardzo o zęby,a zęby mają bardzo słabe i ciągle się coś psują,a inni mało co robią i nie mają ubytków.W podstawówce miałam koleżankę,która w 8 klasie zębów w ogóle nie myła osad miała na zębach taki,że źle się patrzyło,a jak poszliśmy na przegląd klasą to jako jedyna nie miała ani jednego ubytku. Moja Julia ma tylko 2większe dziurki w trzonowych zębach już są zaleczone i zostaly trzy małe kreseczki też w trzonowych cały przód ma bardzo ładny choć już ząbki są bardzo malutkie tak się starły,w marcu obchodzi 5 urodzinki:)Już niedługo ząbki zaczną wypadać:)