Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Odkształcona główka

Data utworzenia : 2014-01-23 15:30 | Ostatni komentarz 2014-02-12 06:33

monia_0309

4226 Odsłony
9 Komentarze

Kochane mamy! Mojego kolegi corka ma odksztalcona główke tzn jest pkaska z jednej strony. Matka dziecka nie przykladala sie do opieki nad dzieckiem i bardzo zaniedbala dziecko. Dziecko ma 15 miesiecy czy da sie z tym cos zrobić? Moge prosic o opinię eksperta? Kiedys ogladalam program o specjalnych kaskach dla dzieci nosi się go 3 godziny potem 30 minutowa przerwa i znowu jest zakładany na 3 godziny i tak przez jakis czas np pol roku.

2014-02-12 06:33

No to nieodpowiedni ludzie znaleźli sie w roli rodziców. No ale niestety jest ich sporo i często sie słyszy o teagediach rodzinnych. Szkoda tylko, że rodzice nie zdaja sobie sprawy, ze krzywdzą niewinną istotę.

2014-02-11 11:31

Za odpowiedź Pani Doktor dziekuje. Niestety ani tata ani mama nie widzą w tym problemu. Myślą chyba że to samo sie ulozy... opinie pani doktor pokazalam tacie dziewczynki raczej sie nie przejął. .. szkoda mi takich dzieci ktore maja takich rodziców:(

2014-01-29 10:36

Pani doktor jak zwykle nieoceniona, dziękujemy:)

2014-01-27 17:50

Witam. Kształt głowy jest bardzo ważny dla każdego młodego człowieka. Dlatego należy zwracać uwagę w okresie niemowlęcym, czy główka jest stosunkowo kształtna. Oczywiście, czasami trudno jest zmienić kształt, z którym dziecko się urodziło. Trzeba pamiętać, że głowa niemowlęcia pokryta jest delikatnymi włosami i kształt czaszki rzuca się w oczy. U dziecka przedszkolnego a potem u dorosłego, kiedy na głowie pojawią się gęste włosy, kształt głowy może być zupełnie prawidłowy. Oczywiście można poradzić się chirurga dziecięcego lub neurochirurga, czy w danym przypadku należy podejmować leczenie korygujące kształt głowy i jeżeli tak, to jakiego rodzaju. Proszę pamiętać, że leczenie może być nieprzyjemne dla dziecka a efekt zawsze powinien być lepszy niż wygląd przed leczeniem.

2014-01-26 20:17

Lipka rodzice rostali sie tata ma tylko dziecko na weekendy. ..

2014-01-26 18:07

Odksztalcona glowka moze byc przyczyna krzywicy czyli brakiem witaminy D. Tak jak pisze Lipka - rowniez pozycja ulozenia glowki dziecka ma tu duze znaczenie. Ja balama sie odksztwlcen, wiec co karmienie ukladalam synka na innym boku.. Na pewno konieczna jest wizyta u pediatry, aby ten dalej pokierowal rodzicow do wlasciwego specjalisty.

2014-01-26 14:28

Ja oczywiście radziłabym wizytę u pediatry, a co z ojcem dziecka, bo jeżeli mama się nie przykłada to przypuszczam, że i kask mało tutaj pomoże. Główka moze się tez odksztalcac wtedy kiedy dziecko śpi tylko na jednej stronie, ale ciężko stwierdzić czy to jest przyczyna, dlatego wizyta u lekarza byłaby wskazana. Tylko jak taka mamę do czegokolwiek przekonać?

2014-01-24 10:03

Z tym dzieckiem jak najszybciej trzeba się udac do specjalisty, ale na początku do pediatry i niech on dalej decyduje co robić. U nas Jas jak się urodził też miał spłaszczona główke ale już w szpitalu pokazali mi jak mam go układać i ile mniej więcej powinien leżeć w takiej pozycji. teraz ma 6 miesięcy i niewielki ślad został po spłaszczonej główce ale fakt że trzeba było tego pilnować.