Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Profilaktyczne badania krwi, moczu

Data utworzenia : 2014-01-19 12:18 | Ostatni komentarz 2015-05-22 09:46

Marta1984

3025 Odsłony
11 Komentarze

Mateusz ma już prawie pół roku. Od urodzenia nie miał robionych żadnych badań- moczu ani krwi. Być może nie było takiej potrzeby, jeśli miał infekcję to lekarka uznawała za podłoże wirusy i pod tym kątem dostawał leki. Jednak czytając wypowiedzi innych mam na forum przekonałam się, że dzieci mają co jakiś czas wykonywane badania, jeśli tylko coś zaniepokoi pediatrę, a potem ustawiane jest leczenie. Zaczęłam się zastanawiać...Skąd mam wiedzieć czy moje dziecko nie ma anemii, czy wyniki są w normie skoro nigdy nie był pod tym kątem badany. Stąd moje pytanie, czy powinnam zapytać lekarkę o badanie krwi, upomnieć się czy faktycznie nie ma potrzeby robić je tak po prostu? Większość lekarzy, z którymi się stykam, na prośby o badania odpowiada stwierdzeniem " po co, przecież nic się nie dzieje " i odmawia. Jak to jest w przypadku dziecka? Czy co jakiś czas powinno się kontrolować krew i mocz? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

2014-01-19 18:29

Oczywiście wkradł mi się błąd Mati ma 1,5 roku, a nie pół :) Nie ma żadnych niepokojących przesłanek poza trochę niskim wzrostem 78 cm ale to jeszcze w dolnych granicach. Wiele też razy czytałam tu o robieniu badań przy niejednoznacznej diagnozie u dziecka. U nas za każdym razem było: może zapalenie ucha, a może trzydniówka, a może inna infekcja albo bakteria. Zobaczymy... i bach kilka leków na objawy przeziębienia + antybiotyk jak gorączka skoczy. Pewnie, że nie chcę niepotrzebnie męczyć dziecka :)

2014-01-19 16:02

Jesli nie ma zadnych niepokojaych objawow to po co kluc dziecko? uwierz mi ze ciezko patrzec jak pobieraja krew takiemu malcowi, zwlaszcza ze czesto z reki sie nie da i musze pobierac z główki, ja jak patrzylam jak moejj corce w główke sie wbijaja to az plakac mi sie chcialo.... uwierz mi to naprawde nieprzyjemne. Jesli synek jest zdrowy, ma apetyt, zdrowo sie rozwija, nie ma innych niepokojacych objawow to nie ma po co kluc synka, napewno i tak w koncu bedziesz musiala zrobic takie badania ale niech bedzie to koniecznosc my robilismy badania jak coreczka miala 3 miesiace i przedluzajaca sie zoltaczke, wiec to byla koniecznosc, od tej pory nie robilismy baddan a corka ma 14 miesiecy, wiec 11 miesiecy nie byly robione badania, tylko mocz moze zrob synkowi badcanie moczu, tam tez cos wyjdzie jakby cos dzialo, wtedy najwyzej zrobisz badania krwi

2014-01-19 15:11

Marta.. Może jesteś troszkę przewrażliwiona? Wiadomo, każda z Nas martwi się o zdrowie swojej pociechy ale profilaktyczne "kłucie"..? Też jestem zdania, że nie ma sensu bez jasnych przesłanek kłuć dziecka w celu zaspokojenia maminego sumienia.. O anemii sugeruję wiele rzeczy - nie tylko wyniki badań krwi.