Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

CLEMASTINUM I WPŁYW NA DZIECKO

Data utworzenia : 2014-01-15 09:53 | Ostatni komentarz 2014-01-16 20:40

konto usunięte

10568 Odsłony
4 Komentarze

Pani doktor mam pytanie od kilku dni podaje synkowi Clemastinum , 2 razy dziennie , i zauważyłam że jest po tym bardzo senny, śpi dużo więcej niż do tej pory. Może raczej powinnam zastanowić się nad odstawieniem tego leku.

2014-01-16 20:40

Emilka zażywała ostatnio Clemastinum 2x2ml i nie zaobserwowałam zmian u niej.Koleżanka była u nas w rejonie z córką i również miała przepisany w związku z katarem i powiedziała mi,że mała jest taka ospała odkąd jej to zaczęła dawać.Zapytałam ile go podaje odpowiedziała mi,ze 3xpo 4ml byłam w szoku bo wydawało mi się,że jak dla tak małego dziecka to dawka była stanowczo za duża mała jest młodsza od Emilki ma 9miesięcy.Powiedziałam,żeby zmniejszyła jej dawkę na 2 ml 2 razy dziennie tak jak mi zawsze lekarz przepisuje,no i dziecko wróciło do normy.Ostatnio poszła prywatnie i powiedziała jak kazano jej dawać Clemastinum to sam powiedział,ze dostała dawkę dla dorosłych ja do naszego ośrodka chodzę tylko do szczepienia nie ufam naszym lekarzom...

2014-01-16 12:51

Witam. Clemastinum, jako lek przweciwhistaminowy może powodować senność u niektórych dzieci. Jeżeli lek znacznie zmniejsza aktywność dziecka można zmniejszyć dawkę do połowy lub dać o jeden raz mniej niż zalecono. Po odstawieniu leku wszystko wróci do normy a sam lek jest dość skuteczny. Jeżeli dziecko wymaga leków p/histaminowych można zamienić na pochodne Loratadyny, która nie ma działania ubocznego, jakim jest senność. Zyrtec też może powodować senność. Pozdrawiam.

2014-01-15 13:45

Ja tez podaje dzieckiu leki na alergie i tez po nich jest senne dziecko, ale to tak ma byc, tzn to efekt uboczny i kazdy lekarz to przepisujac sie z tym liczy,,, nic nie zrobisz, jesli musi brac te leki to lepiej niech wezmie, po odstawieniu to minie odrazu

2014-01-15 10:15

Jednym z głównych skutków ubocznych jest właśnie senność.Jeśli cię to niepokoi to poradź się lekarza. Tak chyba będzie najlepiej.