Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Heviran a karmienie piersią

Data utworzenia : 2013-12-28 08:52 | Ostatni komentarz 2013-12-31 16:52

konto usunięte

16904 Odsłony
4 Komentarze

Mam takie pytanie czy podczas karmienia piersią a biorąc hevitan muszę zrezygnować z karmienia małego, pani doktor u której byłam jasno mi tego nie określiła ja jednak wyczytałam na ulotce że nie można karmić. Jednak niektórzy na forach piszą że lek może być stosowany podczas karmienia. Nie chciałabym zaszkodzić małemu Proszę o szybka odpowiedz.

2013-12-31 16:52

Pani doktor bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz, ale już jutro zaczynamy karmienie z powrotem więc jakoś przetrwaliśmy:)

2013-12-30 20:00

Witam, Heviran (Acyklovir), lek stosowany w zakażeniu wirusem Herpes może być stosowany w czasie karmienia piersią. Należy przyjmować go w najmniejszej, leczącej dawce i najkrócej jak to możliwe i jak zalecił lekarz prowadzący. U małych dzieci (noworodki), też stosujemy ten lek, jeżeli potrzeba. Nie ma dostatecznych badań i piśmiennictwa i nie jest na liście leków zabronionych w czasie karmienia piersią. Pozdrawiam

2013-12-29 19:53

Dziękuję od piątku biorę heviran i odstawiłam małego na ten czas, dobrze że to tylko 5 dni, jakos to przetrwamy.

2013-12-28 10:52

Niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi ( badań ) czy Heviran może być stosowany bezpiecznie w okresie karmienia piersią, ze względu na jego przenikalność do mleka. Czasami lekarz zleca nam lek gdy uzna jego zasadność stosowania, nawet w okresie karmienia piersią. Jednak powinien Cię dokładnie o tym poinformować czy karmić piersią czy na ten okres zaprzestać a tylko podtrzymywać laktację by nie zanikła. Myślę, że powinnaś skonsultować się z lekarzem który wypisał Ci receptę i ustalić czy przyjmowana dawka leku przez Ciebie jest bezpieczna także dla dziecka.