Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Wieczny katar

Data utworzenia : 2013-12-05 15:35 | Ostatni komentarz 2014-11-23 02:08

SamantKa

6577 Odsłony
23 Komentarze

Synuś urodził się w sierpniu br. Mimo, iż przyszedł na świat latem pogoda za bardzo go nie rozpieszczała. Staram się za wszelką cenę go nie przegrzewać ani nie przeziębić - ubieram adekwatnie do pogody. Niemal codzinnie jesteśmy na spacerze. Unikam jakiś bardzo dużych skupisk ludzi. Omijam szerokim łukiem przychodnie jeżeli nie muszę tam być (według mnie jest to jedno z największych skupisk bakterii, zarazków i wszelakich chorób). Mimo tych wszystkich moich ostrożności Kasjan niemal od samego urodzenia ma katar - i to nie z jakimiś przerwami (była raz i to tylko jedna na tydzień) - tylko na okrągło.. Przy każdej wizycie w przychodni zwracam lekarzom na to uwagę ale nikt z tym nic nie robi, bo każdy uważa, że "akurat jest podziębiony".. O czym może świadczyć taki przewlekły katar i co ja mogę na niego poradzić, gdy nikt tak naprawdę nie chce Nam w walce z nim pomóc?

2013-12-06 14:43

Nie zgadzam się. W wydzielinie mogą zacząć się rozwijać bakterie i wirusy. Zawsze czyszczę optymalnie rozrzedzając wodą morską. Myślę, że może to podłoże alergiczne, ale w listopadzie już nawet grzyby nie pylą. Może nalej 5l wody w miskę i wsyp 3-4 łyżki soli jodowanej. Postaw to tam, gdzie spi dziecko. Niech będzie tak ok 2 tygodni, tylko zmieniaj wodę co 2 dni. Polecam plumeks baby. Może w domu jest za suche powietrze i trzeba nawilżać. usuń też pierze i codziennie zcieraj kurz w pokoju dzieka. To najczęściej alergizuje. Zabierz też dywan.

2013-12-06 14:13

odciąganie sprzyja produkcji katarku , odciaga się tylko tyle , zeby ulżyć maluszkowi

2013-12-06 14:11

ale jaki to katar? leje mu się z noska czy słychać w oddechu świszczenie? dużo odciągasz w respiratorze?

2013-12-06 11:05

Oczywiscie , ze moze miec alergię ... co za bzdury . Powiem , Ci że Kacper też często choruje na KATAR i baardzo nas to meczy , kłopoty ze spaniem z piciem , jedzeniem ... Myślalam , ze to suche powietrze w mieszkaniu poprzednim zbyt ciepłe bo ponad 27 * ) , teraz mamy zaledwie 23 i 3 dni temu nas dopadł i się trzyma .. Sopelek = wielki płacz ... w dodatku katarek jest żółtawy co świadczy u infekcji tak ? A to jest ważne pytanie , jaki jest ten katarek ? Wodnisty , gesty , przezroczysta barwa czy zielonkawa ?

2013-12-06 07:10

Ja też sądzę, że to alergia (ja jestem alergikiem) ale gdy zasugerowałam to jednej z lekarek ta oburzyła się na mnie, że tak małe dziecko nie może mieć jeszcze alergii... Brak słów.

2013-12-05 21:20

Zgadzam się z Carol. Wygląda to na alergię, musisz upomnieć się o skierowanie do alergologa. Teraz uczulenia są niestety wszechobecne, a i alergenem może być prawie wszystko :( Samantko poza katarem nie ma żadnych objawów? Powietrze w domu nie jest za suche, macie nawilżacz? Ja ostatnio początki kataru zwalczyłam syropem z cebuli. Mat chętnie pił bo słodkie :) ale wydaje mi się, że u Kasjana to jednak nie przeziębienie.

2013-12-05 21:04

Ja bym sie wybrala do alergologa... Uparcie dazyc do celu, skoro mowisz, ze cos jest nie w porzadku to bym poszla... A teraz katar to tez moze byc przez to, ze ida mu zabki, czasami dzieci tak reaguja... No, ale nie ma pewnosci a lekarze tez czesto moga cos przeoczyc... Moj Gabrys dostal skierowanie na badanie alergenow z krwi, bo ciagle cos z pluckami, u ciebie moze byc cos z zatokami, sluzowka a moze on tak po prpstu ma... Ja bym najpierw alergologa a jak tam ok to laryngologa odwiedzila