Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Wieczny katar

Data utworzenia : 2013-12-05 15:35 | Ostatni komentarz 2014-11-23 02:08

SamantKa

6576 Odsłony
23 Komentarze

Synuś urodził się w sierpniu br. Mimo, iż przyszedł na świat latem pogoda za bardzo go nie rozpieszczała. Staram się za wszelką cenę go nie przegrzewać ani nie przeziębić - ubieram adekwatnie do pogody. Niemal codzinnie jesteśmy na spacerze. Unikam jakiś bardzo dużych skupisk ludzi. Omijam szerokim łukiem przychodnie jeżeli nie muszę tam być (według mnie jest to jedno z największych skupisk bakterii, zarazków i wszelakich chorób). Mimo tych wszystkich moich ostrożności Kasjan niemal od samego urodzenia ma katar - i to nie z jakimiś przerwami (była raz i to tylko jedna na tydzień) - tylko na okrągło.. Przy każdej wizycie w przychodni zwracam lekarzom na to uwagę ale nikt z tym nic nie robi, bo każdy uważa, że "akurat jest podziębiony".. O czym może świadczyć taki przewlekły katar i co ja mogę na niego poradzić, gdy nikt tak naprawdę nie chce Nam w walce z nim pomóc?

2014-11-23 02:08

Beata to bardzo tanio, my za 10 placiliśmy 160 zł. My teraz będziemy umawiać się na skorne na nfz. Ja zawsze myślałam , że z krwi są bardziej dokładne a właśnie jest odwrotnie.

2014-11-10 09:54

Mój może kataru nie ma, ale bardzo często ma zatkany nosek, czasem w nocy budzi się z płaczem, bo to mu przeszkadza.. Mam wodę morska, poduszkę klin, gruszkę... Ale to nic nie pomaga.

2014-10-30 17:57

Mamuśka w panelu mieliśmy 30 alergenów.

2014-10-30 07:17

Beata to bardzo tanio - a ile mieliście w tym panelu alergenów?

2014-10-27 20:22

My też wykonywaliśmy testy z krwi i za cały panel płaciliśmy 102zł.

2014-10-26 11:20

SamantKa pisałaś w innym wątku, że podejrzewają u małego alergię. Brałaś pod uwagę zrobienie testów z krwi? Z krwi już od urodzenia można je wykonać, nie są one tak dokładne ale coś mogą wskazać. U nas okazały się koniecznością, gdyż mały zaczął chorować na zapalenie płuc, a później zdiagnozowano astmę. Część testów wykonano w szpitalu podczas pobytu, część sami prywatnie robiliśmy. Niestety nie są refundowane ale można znaleźć porządne przychodnie zajmujące się tym tematem i często mają w ofercie zestawy alergenów w rozsądnej cenie.

2014-10-18 10:53

Najgorszy jest okres grzewczy kaloryfery ogrzewanie strasznie wysuszają powietrze w pomieszczeniach my radziliśmy sobie z tym poprzez nawilżacz powietrza

2014-10-17 20:06

No właśnie chciałam napisać,ze czasem,kiedy jest zdecydowanie za ciepło i jest załóżmy w pomieszczeniu,w którym dziecko dużo czasu spędza mała wilgotność,to ma to także wpływa na wieczny katarek malucha.. :)