Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

herbatki ziołowe dobre na wszystko

Data utworzenia : 2013-01-20 17:07 | Ostatni komentarz 2013-07-15 23:00

klamerka123

8311 Odsłony
13 Komentarze

Na naszym rynku jest wiele herbatek dla dzieci i niemowląt. Często zapominamy, że zamiast sięgać po granulaty, herbatę możemy przygotowywać samodzielnie z naturalnych, suszonych ziół i owoców. Mozemy to wszytko dostac zarowno w aptekach, sklepach jak i sklepach zielarskich ewentualnie zebrac samodzielnie jeśli sie na tym znamy. Możemy robić napary zalewając wrzątkiem lub odwary, gotując. Oprócz tego, że możesz podawać je dzieciom do picia, to również możemy stosowac jako okładyjako dodatek do kąpieli. Zioła są bogate w witaminy i sole mineralne

2013-06-13 22:20

zioła 1) bakteriobójcze - czosnek, cebula, liść czarnej jagody, piołun, mięta, szałwia, tymianek, rumiank, 2) odkażające - rumianek, szałwia, majeranek, liść babki, 3) gojące rany - nagietek, rumianek, liść orzecha, szałwia, 4) hamujące krwawienie - krwawnik, skrzyp, 5) moczopędne - skrzyp, poziomki, piołun, nawłoci, pokrzywa, liść brzozy i kminku, 6) napotne - kwiat lipy, bez czarny, wrzos, liść brzozy, malina 7) uspokajające i nasenne - melisa, korzeń kozłka, szyszki chmielu, 8) obniżające ciśnienie - cebula, czosnek, żurawina, 9) przeciwgorączkowe - mięta, kwiat lipy, bez czarny, rumianek, kora wierzby, owoc czarnej jagody, 10) przeciwzapalne - rumianek, nagietka, bławatka, ziele świetlika, 11) rozkurczowe - bazylia, majeranek, szałwia, macierzanka, tymianek, kolendra, anyż, kminek, koper włoski, 12) przeczyszczające - kora kruszyny, owoc bzu czarnego, tysięcznik, 13) przeciwbiegunkowe - kora dębu, dziurawiec, szałwia, cząber, nawłoć, tymianek, 14) wykrztuśne - cebula, kłącze tataraku, lukrecja, omanu, anyż, koper włoski. Ważne: Przy stosowaniu zioł u dzieci i kobiet w ciązy należy sie skonsultować z pediatrą!!!!!!! podaje rumianek. lub herbatke granulowaną ułatwiająca trawieni, jeśli chodzi o parzenie to około 5-10 minut tak rzby ten wywar nie był zbyt silny szczegolnie jesli chodzi o malenstwo

2013-04-08 11:39

Mam pytanko do dziewczyn, które same parzą zioła. W jakich proporcjach je przygotowujecie? Ja do tej pory dawałam małemu rumianek i koperek w granulkach, ale chciałam naturalniej i bez cukru. Jak mam zaparzyć rumianek, np z torebki? Ile rumianku, ile wody?

2013-04-05 10:35

Ja czasem podaję mojemu synkowi te w granulkach, jednak mój synek nie chce jej pić. Dlatego przygotowuję mu herbatkę MIOBIO - Spokojny sen, mój synek ją lubi, i nie boli go po niej brzuszek

2013-04-05 10:13

Ja podawałam małej melise z sokiem z jabłek bardzo lubiła, Rumianek dobry jest podczas ząbkowania, ogólnie ma bardzo dużo właściwości nie tylko dla dzieci ale dla dorosłych

2013-04-04 13:36

hahah :) Ania pierdzi bez herbatek :P Dawałam jej rumianek ale nic chciała nawet tknąć. Więc obecnie przyjmuje tylko wodę oraz sok ale to tak raz w tygodniu. Najlepsza była moja mama, która nie mogla się nadziwić, że moja córka nie pije rumianku bo przecież ja piłam tylko rumianek i bardzo mi smakował. Tylko, że później wspomniała, że go słodziła :)

2013-04-04 12:41

ja podaje synkowi koperek i pierdzi po nim az miło słuchac :P pomaga mu i jeszcze nigdy nie miał kolki :) no moze z dwa razy ale nie mam pewnosci czy to była kolka bo płakał strasznie ale piernał i sie uspokoił wiec raczej jakies zaparcie :)

2013-02-22 15:47

To kilka herbatek które można podawać dziecku na różne dolegliwości już po 1 miesiącu życia: Koper włoski (Można podawać po 1 miesiącu) „Koperek najlepszy na wiaterek”. To jeden z najczęściej stosowanych środków na kolkę niemowlęcą. Ułatwia trawienie i wspomaga usuwanie gazów z jelit malucha. Dodatkowo koper włoski zawiera olejki eteryczne, przez co ma działanie wykrztuśne. Z tego względu stosuje się go również przy chorobach dróg oddechowych. Rumianek (Można podawać po 1 miesiącu) Ma działanie rozluźniające i rozkurczowe, dlatego świetnie sprawdza się przy zaparciach, bólach brzuszka i wzdęciach. Jeśli Twój maluch ma problemy z zasypianiem, podaj mu wieczorem herbatkę z rumianku, ponieważ ma działanie uspokajające i ułatwia sen. Jest niezwykle pomocny w czasie ząbkowania, ponieważ działa kojąco na rozpulchnione i obolałe dziąsła malucha. Anyżek (Można podawać po 1 miesiącu) Herbatka z anyżku świetnie sprawdza się u dzieci, które cierpią na kolki, ponieważ zdecydowanie poprawia trawienie i likwiduje wzdęcia. Świetny jest również na kaszel, ponieważ działa rozkurczowo i delikatnie wykrztuśnie. Picie herbatki z anyżku polecam wszystkim mamom karmiącym piersią, ponieważ wspomaga laktację. Melisa (Można podawać po 4 miesiącu) Jeśli Twój maluch bywa niespokojny, płaczliwy lub ma kłopoty z zasypianiem, polecam Ci łagodną herbatkę z melisy. Działa uspokajająco i ułatwia zasypianie Czarna jagoda (Można podawać po 6 miesiącu) To doskonały, naturalny środek na biegunkę u niemowląt. Dodatkowo ma działanie przeciwwirusowe i bakteriobójcze. Tymianek (Można podawać po 10 miesiącu) Tymianek działa przeciwgrzybicznie, przeciwbakteryjnie i antywirusowo. Jest pomocny przy mokrym kaszlu, bo ma działanie wykrztuśne. Łagodzi stany zapalne gardła. WAŻNE ! Zioła pomagają w przypadku niektórych dolegliwości i mają działanie lecznicze, ale nie podawaj ich zbyt wiele, ponieważ w nadmiarze mogą szkodzić. Zanim podasz maluchowi którąś z herbatek, najlepiej skontaktuj się ze swoim pediatrą. http://canpolbabies.com/pl/porady/porada/mothers/8/1156

2013-01-22 21:17

ja dawalam rumianek na brzuszek i koperkowa na wiatry