Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Gorączka u malucha

Data utworzenia : 2013-01-20 12:48 | Ostatni komentarz 2014-09-15 22:16

konto usunięte

8537 Odsłony
25 Komentarze

Ja sobie radzicie z gorączką u swoich pociech? ----- Anita-1981 2013-09-18 20:24 Gorączka - Jak z nią walczyć Jak walczyć z gorączką jeśli podanie leku nie przynosi efektu. Pierwszy raz z tematem gorączki mieliśmy w ubiegłym roku kiedy mała miała niespełna roczek, drugi raz w obecnym roku mała ma niespełna dwa latka, jednak temperatura dobiła 39,2 % oczywiscie wcześniej ok 3 godzin wcześniej otrzymała lek + okłady na czółko Sposoby na skuteczne obniżenie gorączki. W pierwszej dobie z wysoka gorączką trafiliśmy na pogotowie, gdzie pomoc jaką nam udzielili, było zbadanie dziecka (bez pomiaru temperatury) wypisanie recepty i na tym koniec.

2013-01-20 12:58

Moja córka miała gorączkę dwa razy do tej pory.I jedna skończyła się pobytem w szpitalu.Córka pierwszy raz zagorączkowała jak miała 18 miesięcy.Zero jakichkolwiek objawów.Na początku miała ponad 38 stopni więc podałam jej ibufenu w syropie.Gorączka spadła na chwilę.I od nowa wyskoczyła,jeszcze większa.Wtedy podałam jej czopek paracetamol.Noc jakoś przespała ze stanem podgorączkowym.Rano pojechaliśmy na pogotowie i okazało się że gardło jest lekko zaczerwienione,ku mojemu zdziwieniu dostała antybiotyki.Po południu z minuty na minutę temperatura rosła,nie pomagał czopek ani ibufen.Mała zaczęła sinieć dostała dreszcze.Termometr wskazywał prawie 41 stopni.Pojechaliśmy szybko na pogotowie.Tam podali jej dwa czopki na raz.główkę miała schładzaną .Ale temp nic nie spadła,w końcu powiedziałam im żeby wezwali pogotowie.Karetka przyjechała po godzinie...dopiero...temp spadła.ale i tak byłyśmy na obserwacji 3 dni prawie. Teraz po konsultacjach z lekarzami wiem,że w przypadku tak wysokiej gorączki mogę podać dziecku czopek i ibufen na raz.Można też robić zimne okłady na główkę i kark,stosować chłodne kąpiele.Trzeba podawać dziecku dużo do picia.