Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Gorączka u malucha

Data utworzenia : 2013-01-20 12:48 | Ostatni komentarz 2014-09-15 22:16

konto usunięte

8536 Odsłony
25 Komentarze

Ja sobie radzicie z gorączką u swoich pociech? ----- Anita-1981 2013-09-18 20:24 Gorączka - Jak z nią walczyć Jak walczyć z gorączką jeśli podanie leku nie przynosi efektu. Pierwszy raz z tematem gorączki mieliśmy w ubiegłym roku kiedy mała miała niespełna roczek, drugi raz w obecnym roku mała ma niespełna dwa latka, jednak temperatura dobiła 39,2 % oczywiscie wcześniej ok 3 godzin wcześniej otrzymała lek + okłady na czółko Sposoby na skuteczne obniżenie gorączki. W pierwszej dobie z wysoka gorączką trafiliśmy na pogotowie, gdzie pomoc jaką nam udzielili, było zbadanie dziecka (bez pomiaru temperatury) wypisanie recepty i na tym koniec.

2014-09-15 22:16

Warto zaznaczyc, ze dzieci maja tez rozne temperatury ciala tore sa u nich normalne. U mojej starszej corki normalna temp jest np 37.4- taka jej uroda. Wtedy wiem ze u niej moge przeczekac gdy ma 38-38.5 bo az tak tego nie odczuwa, zbijam dopiero pozniej gdy ma okolo 39. Gdy dziecko jest marudne i widac ze cierpi, to lepiej dac paracetamol, bo jak mowi moja pediatra, dziecko nie jest w stanie wtedy walczyc dobrze z choroba. Jedne dzieci przy 38 stopniach sie slaniaja i leza caly dzien, inne jak moja corka begaja i broja. trzeba kontolowac stale temperature jesli dziecko jest chore i szybko reagowac. Mozna podawac na zmiane paracetamol i ibuprofen jesli goraczka jest wysoka i nie chce sie latwo zbijac.

2014-09-15 13:44

Z racji tego, ze ze wszelkich stron staram się przygotowac do roli mamy, staram się też zgłębić tematy mniej przyjemne, by wiedzieć jak na przyszłość postępować. Pojawił się też temat gorączki. Oto informacje które w teorii się poawiły, a które mogą nam się przydać. 1.Większość przypadków występowania gorączki spowodowana jest infekcjami wirusowymi i w tym przypadku nie zaleca się obnizania temperatury u niemowląt powyżej 6 miesiąca życia. Obniżać możemy zacząć gdy dojdzie do poziomu 38,9 stopni C. Należy natomiast zwalczać chorobę, która wywołała gorączkę. 2. U Każdego dziecka gorączka przebiega inaczej - może caly czas utrzymywac się wysoko do wyzdrowienia, bądź obniża się i wzrasta, więc nie porównujmy naszych szkrabów w tej kwestii 3. Natychmiastowej interwencji lekarskiej wymaga -gorączka na poziomie 40 stopni, gdyż grozi uszkodzeniem mózgu i organów wewnętrznych. - niemowlę, które nie skończyło 2 mcy i ma gorączkę 38 stopni - po 2 miesiącu życia gdy przekracza 39 stopni - dziecko ma drgawki, wiotczeje, uciekają mu oczka - krzyczy z bólu, a my wykluczamy kolkę - na na skórze czerwone plamy - trudno mu sie oddycha - jest odwodnione - gorączki nie obniżyly stosowane lekarstwa 4.Pierwszymi krokami w radzeniu sobie z gorączką są ochłodzenie malca, nie przykrywajmy go dodatkowo kocami, nie przegrzewajmy pokoju. Podawajmy dużo płynów (mleko jeśli karmimy piersią i wodę późniejszym okresie). Po 2gim miesiącu życia mozna podac paracetamol. Nie należy przykrywac dziecka mokrymi kocami, czy ręcznikami. Źródło: Pierwszy rok życia dziecka

2013-11-12 23:29

Ja mam zawsze w domu i czopki i syrop. Niestety już nie raz nam się zdarzyło, że musieliśmy ze względu na wysoką i utrzymującą się temperaturę podawać leki przeciwgorączkowe naprzemiennie, a wtedy lepiej mieć jedno w syropie a jedno w czopkach, oczywiście jedno z paracetamolem, a jedno z ibuprofenem.

2013-10-24 19:29

B.kruszko tylko pozazdrościć;) u nas wręcz odkręcała główkę na sam widok łyzeczki strzykawki czy czegokolwiek zwiazanego z syropkiem, ale pomogły nam wówczas kapselki od butelek Lovi;)

2013-10-21 14:59

a nasza syropek bardzo lubi może dlatego że zawsze chętnie próbuje nowych smaków

2013-10-21 10:23

Jest syrop przeciwgoraczkowy w kroplach,jego się daje bardzo malutko jak moja pierwsza nie chciała pic syropów lekarz mi właśnie takie przepisał.Ja w dzień stosuję syrpoy na goraczkę,a pod wieczór i w nocy jak już dziecko zaspane to czopek bo to spokojnie znosi,a przy syropie czasami jest ciężko.

2013-10-20 12:41

Tez wolałabym syrop ale mój Filip nie chce pic. Dlatego w czasie choroby aplikuje czopek. Mam pewność ze zadziała. A syropem pluje lub w ogóle nie chce buzi otworzyć.

2013-10-20 09:08

Anita my mamy paracetamol-efferalgan czopki.