Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Wymioty po jedzeniu

Data utworzenia : 2013-11-26 14:13 | Ostatni komentarz 2015-02-09 13:13

konto usunięte

3327 Odsłony
13 Komentarze

Witam mam duży problem od jakiś 2 tyg po karmieniu a karmie piersią synek wymiotuje, a jak nie to bardzo dużo ulewa. Co robić, czym to może być spowodowane. Odżywiam się jak należy, żadnych zakazanych rzeczy nie jem żeby nie zaszkodzić Jasiowi i już sama nie wiem co mam robić.

2014-06-03 08:23

mraczek moja corka wymiotowala przy każdej infekcji .... i choć dziś ma 4 lata to i tak wymiotuje ,,,nalpierw wymioty a na końcu wymiotuje flegma i wtedy już spi i nic jej nie przeszkadza ,,, Chodzilismy po wielu lekarzach i wciąż słyszymy ze dużo dzieci ma taki problem ,Niektóre dzieci wymiotując przy infekcji pozbywają się choroby wymiotując ,,,taka jest reakcja organizmu. Pamietam ze moja corka na wymioty miała zmiane mleka na inne ,,później podawalismy zagestmnik i tez nie pomogl ...miała mleko dla alergikow wprowadzone i tez nie pomoglo .. Jeśli wymioty i ulewanie sa dość czeste i nic z wymienionych rzeczy nie pomaga to lekarze zalecają ..takie badanie zapomniałam jak się nazywa ale może opisze i ktoras z dziewczyn albo ty będziecie wiedziały idziesz na 24 godz do szpitala na noc.. i dziecku na 24 godz wkladaja rureczke przez nos do zoladka i z ta rureczka w nosie musi być 24 godz..podlaczone ma dodatkowo takie urządzenie które kontroluje kwasy w zoladku i cofanie się pokarmu ....mamusia ma karteczke i zapisuje przez 24 godz o której i co dziecko zjadło o której spalo itd... Na podstawie zapisu lekarze stwierdzają czy dziecko nie cierpi na refluks . Czestym lekiem dla dzieci z zaburzeniami pokarmowymi jest helicit ale twój maluszek to chyba za maly na to jest jeszcze ... a poza tym to przypisuje gastrplog . Czeste ulewanie może być także spowodowane zatwardzeniem u dziecka ,, Ale na pewno jesteś ze swoim maluszkiem caly czas wiec wiesz czy ma problem z wypróżnianiem ... Wiem ze u chlopcow może być także podejzenie zwężenia odźwiernika ..i może to być powod wymiotow. Najlepiej po infekcji albo jak będziesz na kontroli u pediatry popros o skierowanie do gastrologa ,,, czeste ulewanie i wymioty wymagają kontroli specjalisty . Dobrze żeby miał osobe prowadzaca historie choroby zawsze wtedy jest latwiej jeśli cos się dzieje mówisz ze jest pod kontrola gastrologa :) Zycze żeby szybciutko wyszedł z infekcji i się nie meczyl biedny maluszek .

2014-06-01 19:14

Kasik Jaś teraz ma już 10 miesięcy i ten problem już za nami choć teraz wymiotuje ale dlatego że ma zapalenie oskrzeli i strasznie dużo wydzieliny mu zalega w brzusiu ale to minie razem z chorobą.

2014-05-29 05:57

a ile Jaś ma mc? Mój Franek ma 5mc i też mu się to zdarza. Bylam z nim u lekarza i pediatra powiedziała, że jeśli najada się zbyt dużo to nieraz ma prawo zwymiotować. Prawda jest taka, ze moj syn, jakby mógł to by non stop ssał pierś, tylko po to, by possać, a silą rzeczy laktacja działa, więc czasem zdarza mu się zwrócić.... Co do ulewania, to również ulewa i tu pediatra stiwerdzila, że ulewanie będzie się zdarzać, dopóki malec nie zacznie stabilnie siedzieć. A czy Jasiowi zdarza się to po każdym karmieniu? czy ma jakieś inne objawy np. gorączkę?

2014-05-28 23:02

wybierz się do pediatry ...może to być rotawirus może być refluks albo zwykle problemy z zolatkiem .Jeśli wymioty się nasila zglos się do lekarza bo grozi to odwodnieniem...

2013-11-26 14:50

mraczek80 dobrze jakbyś skonsultowała to ze swoim pediatrą, bo przyczyn może być naprawdę wiele - tak samo czynników, które powodują taką reakcję organizmu.