Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Wymioty po jedzeniu

Data utworzenia : 2013-11-26 14:13 | Ostatni komentarz 2015-02-09 13:13

konto usunięte

3326 Odsłony
13 Komentarze

Witam mam duży problem od jakiś 2 tyg po karmieniu a karmie piersią synek wymiotuje, a jak nie to bardzo dużo ulewa. Co robić, czym to może być spowodowane. Odżywiam się jak należy, żadnych zakazanych rzeczy nie jem żeby nie zaszkodzić Jasiowi i już sama nie wiem co mam robić.

2015-02-09 13:13

Moja córka wymiotowal 3 dni po szczepieniu. Byłam u pediatry i powiedziała ze to pewnie jakiś wirus akurat ja dopadł. Przepisała orsalit i debridat w syropku. Po paru dniach przeszły wymioty ale niestety nie robi kupy. Juz 4 dni. Nie wiem jak długo tak może być. Ten debridat miał regulować prace jelit ale jakoś słabo działa. A co robicie jak długo kupy nie ma ?

2015-02-09 09:44

Synek też strasznie wymiotował,czasami to co zjadł to wszystko mu się wróciło.Byłam z tym u pediatry to powiedziała mi że to jest normalne u takich dzieci ale żebym była spokojniejsza to da mi skierowanie do chirurga dziecięcego,tam mam dali skierowanie do szpitala.Pojechaliśmy,w szpitalu chcieli nas zostawić,zapytałam właśnie czy musimy zostać i nie mogłoby być tylko tak żeby zrobić usg od razu to niestety ale chcąc mieć usg to trzeba było zostać na oddziale.Ale nie chciałam żeby synek został w szpital oczywiście ja też bym z nim była,dlatego wróciliśmy do domu na własne zadanie co później żałowałam,bo przynajmniej zrobili by mu wszystkie badania i bym wiedziała czy nie ma żadnych wad,bo pediatra właśnie mówiła że może to wykryć odźwiernik,czy refluks.Ale tak było może do 3 miesiąca a potem mu już przeszło.Czasami mu się tylko troszkę ulewało ale przynajmniej wymioty i to takie że wszystko wracał mu minęły.Ale dla spokoju lepiej pójść i zrobić usg,ja później właśnie żałowałam.

2015-02-08 23:35

Zrób dziecku usg brzuszka nawet prywatnie, wykluczysz wady jak odźwiernik itp, sprawdź wagę, jesli przybiera, mozna wykluczyć kolejne parę chorób. Koniecznie zrób posiew moczu - takie chlustanie to czasem wynik zakazenia układu moczowego. Wizyta u pediatry nie zaszkodzi, ale najlepiej z wynikami badąn, po co chodzic dwa razy. Natomiast zdarza się tak, jeśli dziecko łapczywie je lub je za dużo, bo np. czuje potzrebe bliskości, więc je i jest przekarmione. Przy alergii najczęsciej sa tez inne objawy, jak wysypka, pękająca skóra za uszkami, brzydkie kupy.

2014-06-13 12:28

Moja tez własnie tak wymiotowała, ale jak dostała pierwszą szczepionkę skojarzoną. No i parę razy bez przyczyny też jej się to zdarzyło. Na dzień dzisiejszy nic takiego już się nie zdarza:) Ja skonsultowałabym się z pediatrą:)

2014-06-11 10:30

Czyli trzeba obserwować i jakby co reagować ale warto zaczekać aby żałądek dziecka przyzwyczaił się do trawienia i uregulował

2014-06-10 22:28

Przy wymiotowaniu najważniejsze jest to, czy dziecko prawidłowo przybiera na wadze czy traci. Moja córka też ak miała przez pierwszy miesiąc. Karmiłam jąpiersią więc nie mogłam kontrolować tego ile ona je. A ona się przejadała i zwracała pokarm który się jej nie mieścił w żoładku. A wymiotowała bardzo gwałtowni i chlustająco. I przybierała na wadze bardzo dużo, takin była głodomorem. Po miesiącu wszystko się ustabilizowało

2014-06-03 13:20

Mysle że moim mlekiem bo z czasem zaczęło być to coraz rzadziej i jak układ pokarmowy Jasia się przystosował to się skończyły takie sensacje z brzuszkiem i wymiotami .

2014-06-03 08:30

mraczek, a wiesz czym było to spowodowane? Faktycznie z czasem minęło?