Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1035 Wątki)

Badania nieobowiązkowe

Data utworzenia : 2013-11-14 10:09 | Ostatni komentarz 2015-02-22 10:04

konto usunięte

3067 Odsłony
9 Komentarze

Często jest tak,że rodzice ze swoim nowo narodzonym dzieckiem odwiedzają tylko pediatrę i ewentualnie ortopedę. Ale warto czasem odwiedzić także innych specjalistów.Oto moja lista lekarzy których warto odwiedzić z dzieckiem: *okulista - sprawdzi budowę oka,jeśli wykryję wadę wzroku leczenie może być podjęte jak najszybciej,to ważne gdy dziecko uczy się chodzić *neurolog - sprawdzi rozwój dziecka,bo teraz tak wiele się słyszy o dzieciach które mają wzmożone napięcie mięśniowe,także wykona usg przezciemiączkowe *ortopeda - zbada dokładnie bioderka dziecka (u nas usg bioderek wykonuje pediatra) *nefrolog - jeśli dziecko przechodziło infekcję dróg moczowych warto go odwiedzić,wykona usg jamy brzusznej *endokrynolog - zdarzają się sytuację że dziecko ma przez długi czas powiększone gruczoły piersiowe wtedy warto by obejrzał je endokrynolog,zazwyczaj to nic złego,ale są różne sytuacje Wiadomo nie lubimy chodzić po lekarzach,ale czasem dla dobra i zdrowia naszego dziecka trzeba wykonać konkretne badania.Czy miałyście styczności z tymi specjalistami?Co było powodem wizyty i jak wyglądało badanie??

2015-02-22 10:04

Z badań profilaktycznych to są tylko bioderka u ortopedy. Badanie słuchu jest jeszcze na oddziale noworodkowym tuż po porodzie. Jak rodziłam starsze miałam zalecane badanie u okulisty (skierowanie od pediatry). Czyli może to też zależy od rejonu? Bo w innym rejonie robili wielkie oczy jak pytałam o okulistę. Inne badania u specjalistów - jak są niepokojące objawy.

2015-02-21 08:44

Czasami jest warto zrobić dziecku dodatkowe badania,to usg nbrzuszka warto zrobić gdy dziecko ulewa bo często u takich małych dzieci zdarza się że jest to refluks.Ale jeśli chodzi o częste badania morfologi to jeśli nie ma takie potrzeby to nie ma sensu dziecka męczyć i kuć.

2015-02-19 12:58

Ja robiłam zaraz po urodzeni badanie Dna oka u okulisty. Oczywiście prywatnie. 70 zł zapłaciłam i nie żałuję. Robiłam tez morfologie u bobasa i usg bioderEK. myślę że to podstawowe badania. Dorzuciłabym jeszcze badanie moczu. Pediatra nie dał mi skierowania ale chyba zrobię jej i sobie przy okazji.

2015-02-18 23:43

Ja bym do tej listy dodała gastrologa, a raczej usg brzuszka, jeśli dziecko często ulewa, wymiotuje i charczy. Mogą to być objawy refluksu. Polecam też wykonanie usg przezciemiączkowe głowy. Ciemiączko jest okienkiem do mózgu, które po zarośnięciu bardzo ogranicza możliwości diagnostyczne. Ja wykonałam je prywatnie, płaciłam 70 zł i nie żałuję, bo śpię spokojnie :)

2015-02-18 15:33

W tej chwili jedyne badanie jakie zrobią lekarze, to przesiewowe badanie słuchu. Kiedyś badania okulistyczne itd robione. Niestety Polska jest coraz to biedniejsza, i te wszystkie badania odpadły. Ważne by dopilnować by przesiewowe badanie było robione. Sprawdzić do miesiąca poprzez badanie USG bioderek, chyba że u kogoś występowała już dysplazja bioderkowa która jest również dziedziczna to można poprosić od razu w szpitalu takie badanie. Ale to graniczy pewnie z cudem. ( Ja. np będę pieluchować aż do momentu badania, nie zaszkodzi, a może pomóc) Gdyby w szpitalu takiego badania odmówili, warto od razu zarejestrować się do ortopedy dziecięcego. By dziecko jak najszybciej było pod stałą opieką.

2013-11-14 16:29

my byliśmy tylko na wizytach u pediatry obowiązkowych szczepieniach i pediatry uważam jeśli mama albo lekarz pierwszego kontaktu nie zauważa czegoś niepokojącego to nie ma takiej potrzeby żeby ciągać maluszka po specjalistach

2013-11-14 14:55

Wiecie co niektóre mamy tak po prostu regularnie robią krew i mocz dzieciom. Ja nie , czy jestem gorsza mama? Myśle ze nie ma po co bez powodu kuc maluszka i narażać na stres i ból.

2013-11-14 14:01

Więc kiedy gdzie?