Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Skuteczne podawanie leku

Data utworzenia : 2013-09-18 13:18 | Ostatni komentarz 2013-09-20 09:38

Aniss

4046 Odsłony
11 Komentarze

Do czasu kiedy nie zachorowała moja córcia, nie myślałam, ze mozę być problem z podaniem leku dziecku. Zakładam ten wątek z myslą o sobie ale i innych mamach które beda miały problem z tym tematem, może ktoś bedzie miał skuteczne pomysły na podanie leku, gdy wszelkie nowe kubeczki szklaneczki zawiodą i dziecko nie bedzie chciało wypić leku, nawet z ulubionym soczkiem, a wszelkiego rodzaju tłumaczenia zawiodą;/ Lale misie wyleczone a dzidzia nadal skutecznie się broni przed syropkami. Skutecznie udało mi się przekonać mała do Morskiej wody w sprayu, za pomocą zabawy ;) ze kiedy się psiknie w nosek wtedy wszyscy sie śmieją, na tyle podziałało ze mała ciągle woła psik psik;)

2013-09-19 13:08

Daria bajeczki wymyślaliśmy na biegu i też nic nie pomagało, nawet w telefonie przypadkowo trafiłam na bajke o chorym kreciku ;) Krecik na czasie u nas;) też nie pomogło na widok strzykawki od leków płakała i się wyrywała pierwsze próby były ok ale potem przy wysokiej gorączce żadne prośby tłumaczenie próby przekupstwa nie przynosiły efektu, w końcu daliśmy w zasadzie na siłę, aby tylko przyjeła lek, nic innego nie przychodziło do głowy gdy temperatura ponad 39stopni tak było po powrocie ze szpitala, musieliśmy szybko działać zanim, usnęła bo przez sen nic nie brała. Przy bólu gardła u nas w zasadzie smoczka odrzuciła wiec też nie było łatwo ze spaniem (wcześniej zasypiała z myciem) ból gardła i zapchany nosek spowodowały brak apetytu. W efekcie podawanie leku wyglądało tak, ze przemycaliśmy leki w jedzeniu w jogurcie czy czymś innym. Polecam póki co Ibufen z tego co czytała ma również działanie przeciw zapanle w przeciwieństwie do panadolu no i dawka jest mniejsza Ibufen dawka 2.5ml a panadolu 7,5ml różnica wielka jeśli dziecko nie chce przyjmować leku. Dodam ze cebion mała przyjmuje z chęcią podobnie jak wIt. D nawet o nią sama się upomina.

2013-09-19 10:15

Anita to zazdroszczę że udało ci się zaaplikować wodę morską.u mnie to nie działa i mam problem:( Jeszcze kiedyś próbowałam przekupstwa (wiem że to nie jest dobre),ale co miałam zrobić. Ważniejsze dla mnie było zdrowie córki.Ale to i tak było na chwilę. Czasami też podawałam lek jak mała była czymś bardzo zajęta,wtedy jakoś przemyciłam. Dla małych dzieci podobno są smoczki do podawania leków. a teraz wpadł mi pomysł,że może by znaleźć jakąś bajeczkę w necie jak to chory miś je lekarstwo.

2013-09-18 22:03

ja syropek podaje specjalną strzykawką do leków ale są też smoczki do podawania leków