Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowie (1037 Wątki)

Wzrost i waga. Czy w normie?

Data utworzenia : 2013-09-16 19:37 | Ostatni komentarz 2015-06-23 10:27

Marta1984

28129 Odsłony
50 Komentarze

Był gdzieś temat o siatkach centylowych i ja oczywiście korzystałam z takich ale chciałam zapytać jak to u Waszych dzieci wygląda. Czy prawidłowo przybierają na wadze i rosną? Czy wyniki są ponad normę czy może troszkę za niskie? Mój synek ma prawie 14 miesięcy i waży 9 kg, a wzrostu ma tylko 74 cm. Ostatnio było to na dolnej granicy ale teraz już chyba poniżej. 74 cm to wzrost 9 miesięcznych dzieci ( przynajmniej tak podają na wielu ubrankach dziecięcych ). Martwię się bo właśnie dziś się ważyliśmy i mierzyliśmy. Dziecko poza tym rozwija się prawidłowo, jest wesołe, dobrze wygląda.

2013-09-17 09:58

Proud Mommy mąż ma prawie 1,90 więc zawsze śmialiśmy się, że będą dwa wielkoludy i ja mała w środku. Nawet gdyby więc wyliczyć średnią naszych wzrostów to wyszłoby sporo. Mam nadzieję, że podgoni. Stopy ma za to wielkie :)

2013-09-16 21:59

http://www.netmama.pl/magazyn/niemowle/4-8-miesiecy/tabela-wzrostu/tabela-wzrostu/ Wydaje mi się, że to dużo zależy od genetyki. Ja urodziłam się drobna i mała, mąż niewiele bardziej "utuczony", więc i nasze dziecię wyszło średniawe. I tak jest do tej pory. I Ty się nie martw. Jeśli synek jest zdrowy, rozwija się prawidłowo, to trzeba się cieszyć. Urośnie i przybierze na wadze w swoim czasie :)